Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga grecka: Porażka drużyny Zagumnego

Liga grecka: Porażka drużyny Zagumnego

Panathinaikos Ateny

Siatkarski hit 4. kolejki greckiej A1, zakończył się porażką popularnych "Koniczynek". Panathinaikos Ateny, po trudnym, pięciosetowym pojedynku musiał uznać wyższość jednego z głównych pretendentów do mistrzowskiego trofeum - Olympiakosu Pireus.

Olympiakos Pireus pokonał Panathinaikos Ateny 3:2 w ateńskiej hali METS. Cały mecz stał pod znakiem silnych emocji i napięć. Przed stadionem zgromadzili się fanatyczni kibice, którzy głośno krzyczeli przed i podczas samego spotkaniu. Już w trakcie meczu doszło do bardzo przykrego zdarzenia. Greccy kibice zaczęli rzucać butelki z wodą, monety i inne przedmioty w kierunku sportowców z Olympiakosu, raniąc jednego z zawodników.

Sędzia główny przerwał grę na 10 minut, a siatkarze Olympiakosu, w obronie przed kibicami, zaczęli biec w kierunku gospodarzy. Na koniec arbiter spotkania poinformował, że w przypadku podobnej sytuacji, jest gotów unieważnić mecz. W perspektywie tego, całą uwagę zwrócono już tylko na spotkanie.

W pierwszym secie zarówno gospodarze, jak i goście popełniali wiele błędów, ale kolejne partie były już zupełnie odmienne. Obie drużyny bardzo chciały odnieść zwycięstwo, by wyrównać rachunki z przeszłości i poprawić swą pozycję w aktualnej klasyfikacji generalnej. To wszystko może wyjaśniać nerwowy początek w wykonaniu obu zespołów.

Kolejne sety były pełne pasji, efektownych ataków i bardzo dobrej taktyki ze strony obu drużyn. Agamez i Miljkovic, dwie gwiazdy swoich zespołów, zakończyli wiele ataków. Libero bardzo dobrze wykonywali swoją pracę w przyjęciu, a przyjmujący Panathinaikosu – Christofidelis popisał się niewiarygodnymi obronami. Z bardzo dobrej strony pokazał się były zawodnik PlusLigi – Olli Kunnari, który dla swojego zespołu zdobył 12 punktów, w tym 3 "oczka" bezpośrednio z zagrywki.

Paweł Zagumny okazał się nie tylko dobrym rozgrywającym, ale także skutecznym blokującym. Piłki do ataku starał się dostarczać do wszystkich kolegów na boisku. Wszelkie działania podejmowane przez Zagumnego były dobre i do zwycięstwa w decydującej partii zabrakło bardzo niewiele.

Panathinaikos Ateny – Olympiakos Pireus 2:3

(27:29; 25:23; 25:27; 25:18; 12:15)

Panathinaikos Ateny: Christofidelis (9 pkt.), Zagumny (4), Agamez (36), Lappas (8), Saragdis (7), Pantaleon (13), Papadimitriou i Psarras
Olympiacos Pireus: Kunnari (12), Tischer (5), Andreadis (5), Đurić (14), Miljkovic (24), Caldeira (22), Stefanou, Soultanopoulos i Aggelopoulos

Autorką tekstu jest Mary Samiotou (Zagumny.pl)