Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Wygrana Czarnych Radom

II liga: Wygrana Czarnych Radom

ligi polskie - II liga

W meczu II ligi siatkarzy Czarni Radom pokonali zespół z Tomaszowa Maz. 3:0. Po tym zwycięstwie podopieczni Jacka Skroka i Wojciecha Stępnia awansowali na pierwsze miejsce w tabeli. Pozostałe spotkania tej kolejki już jutro.

Mecz w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu trwał niespełna 75 minut. Niesieni dopingiem własnych kibiców gospodarze tylko w drugiej odsłonie mieli kłopoty z wykazaniem swojej wyższości nad rywalem. Popełniając, aż trzynaście błędów własnych, w pierwszym secie goście praktycznie sami podarowali zwycięstwo Czarnych. W drugiej odsłonie, po serii błędów w przyjęciu, radomianie przegrywali 9:13, a w samej końcówce 18:20. Przy stanie 24:24 goście zepsuli zagrywkę, chwilę później arbiter odgwizdał im dotknięcie siatki. Trzecia odsłona tylko początkowo miała zbliżony przebieg. Lechia wygrywała 12:8, w dalszej części górą byli już radomianie. Mecz zakończył skutecznym atakiem Grzegorz Szumielewicz.Może nie graliśmy najlepiej. W porównaniu do rywala, popełniliśmy jednak mniej błędów własnych. To zadecydowało o wygranej – podsumował mecz Jacek Skrok. Szkoleniowiec Czarnych nie ma wątpliwości, w kolejnych spotkaniach drużyna z Radomia musi poprawić swoją dyspozycję.

Czarni – Lechia 3:0

(25:21, 26:24, 25:21).

Skład zespołów:
Czarni: Bednaruk, Słomka, Staniec, Szumielewicz, Fryszkowski, M. Ostrowski, Biliński (libero) oraz Obremski, Koryciński i Pszenny
Lechia: Golec, Jaszewski, Neroj, Kudłacik, Kusztelak, Nowak, Drzewiecki (libero) oraz Rychlik i Czekaj

źródło: SportRadom.pl