Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: PLKS gra dalej

PP: PLKS gra dalej

puchar

Zwycięstwem 3:0 siatkarek PLKS-u Pszczyna zakończył się mecz III rundy Pucharu Polski kobiet z AZS-em KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Pszczynianki awansowały dalej, a ich kolejnym rywalem będzie Sokół Chorzów.

Początek spotkania nie wskazywał, że PLKS w środowy wieczór może wygrać tak łatwo, jak świadczy o tym wynik. Przyjezdne zdobyły dwupunktowa przewagę, ale najpierw dobrą zagrywką zespół z Pszczyny pociągnęła Dominika Marszałek, a później Aleksandra Filip i z wyniku 5:7 zrobiło się 15:8. Skutecznie, zresztą jak przez cały mecz, grała Edyta Węcławek i miejscowe zwyciężyły w pierwszym secie do 18.

Druga odsłona była najbardziej wyrównaną w całym spotkaniu. Chociaż zaczęło się nieciekawie dla PLKS-u, bo 4:1 prowadziło KSZO. I tym razem powtórzyła się sytuacja z pierwszej partii. Gdy na zagrywce pojawiła się Aleksandra Filip, pszczynianki wyszły na prowadzenie. Co jakiś czas na tablicy był jednak remis. W końcówce PLKS odskoczył na trzy punkty (po ataku, jakżeby inaczej, Edyty Węcławek i punkcie zdobytym przez… Magdalenę Kosiarską, libero PLKS-u) i tego prowadzenie nie odpuścił do końca.

Początek trzeciej części meczu wyszedł znakomicie podopiecznym trenera Jarosława Bodysa – prowadziły 5:0, a wszystkie punkty zdobyły Agnieszki: Bodys i Mitręga. Chwilę później zrobiło się jednak… 5:4, ale w następnej akcji pszczyniankom udało się postawić blok i zdobyły wreszcie szósty punkt. W polu zagrywki stanęła Urszula Jędrys-Szynkiel, która dobra zagrywką pociągnęła grę, a PLKS uciekł rywalkom na siedem oczek (11:4). Z minuty na minutę punktowa przewaga gospodyń rosła. Było nawet już 23:15, ale set zakończył się ostatecznie stanem 25:19, a cały mecz zwycięstwem PLKS-u 3:0.

W sobotę (31.10) oba zespoły spotkają się ponownie, tym razem w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nie będzie to jednak rewanż spotkania pucharowego. Tym razem stawką będą punkty do I-ligowej tabeli. Mecz pucharowy na pewno doda wiary pszczyńskim siatkarkom w spotkaniu ligowym.

PLKS Pszczyna – AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0

(25:18, 25:22, 25:19)

PLKS: Filip, Jędrys-Szynkiel, Bodys, Marszałek, Mitręga, Węcławek, Kosiarska (libero) oraz Placek, Bartlak, Gwiżdż i Haratyk
KSZO: Brojek, Łunkiewicz, Mazur, Związek, Kosiorowska, Król, Soja (libero) oraz Wardzińska, Wyszomierska, Seta, Świerszcz i Wiatrowska