Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Legionovia Legionowo w kolejnej rundzie

PP: Legionovia Legionowo w kolejnej rundzie

puchar

Bez dwóch podstawowych zawodniczek, Karoliny Olczyk i Karoliny Michalkiewicz, oraz mając w głowach przykre zdarzenia podczas podróży na mecz, przystąpiły siatkarki UKS-u Jedynka Aleksandrów Łódzki do rywalizacji z Legionovią.

W pierwszej partii aleksandrowianki ani na moment nie nawiązały walki z Legionovią. Nie najlepsze przyjęcie, nie kończenie pierwszych akcji spowodowały, że gospodynie szybko uzyskały wyraźną przewagę i nie oddały jej do końca seta. Wygrały go do 15.

W drugiej odsłonie przyjezdnym nie szło lepiej. Nie pomagały przerwy brane przez trenera Pawła Mikołajczyka. Aleksandrowianki przegrywały już 12:20, gdy nastąpił krótki zryw i udało im się doprowadzić stan seta na 20:22. Jednak było to wszystko na co było stać zawodniczki UKS w tym momencie i również drugiego seta przegrały, tym razem do 22.

W trzecim za Katarzynę Buchalską weszła Katarzyna Możdżeń. Agnieszkę Wołoszyn zmieniła też Klaudia Maryniak. Gdy wszyscy spodziewali się szybkiego końca zawodniczki z Aleksandrowa Łódzkiego zaskoczyły i zmieniły na pewien czas oblicze meczu. Coraz lepiej radziła sobie na rozegraniu Aleksandra Przepiórka, udanie też zagrywała. Poprawa gry wystarczyła, by wygrać z Legionovią do 21.

W czwartej partii wyrównana walka trwała tylko do jej połowy. Po niej siatkarki z Legionowa zaczęły uzyskiwać coraz większą przewagę, której nie oddały do końca meczu. Wygrały seta do 17 i awansowały do IV rundy.

Legionovia Legionowo – Jedynka Aleksandrów Łódzki 3:1

(25:15, 25:21, 21:25, 25:17)

Jedynka: Rajkowska, Blomberg, Przepiórka, Buchalska, Wankiewicz, Wołoszyn, Korzycka (libero) oraz Możdżeń i Maryniak