Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Łatwa wygrana Farta

PP: Łatwa wygrana Farta

puchar

- Avia zawsze dobrze zaczynała sezon, teraz może będzie odwrotnie - zastanawiał się po meczu Dariusz Daszkiewicz, trener kielczan. Chyba i on nie mógł uwierzyć, że jego podopieczni w 68 minut rozbili rywala z pierwszoligowych parkietów.

Gospodarze postawili na zmienników. Pierwszy raz okazję zaprezentowania się w nowych barwach otrzymał m.in. nowy środkowy Kacper Bielicki. Szkoleniowiec gości Krzysztof Lemieszek rotował za to całym składem, a mimo to nie przynosiło to żadnych efektów. Najlepiej szło im w pierwszej partii, zanim kielczanie znaleźli wspólny język z australijskim rozgrywającym Gregiem Sukoczevem. Prowadzili w niej jedyny raz w całym spotkaniu dwoma punktami (8:6). Reakcja gospodarzy była jednak błyskawiczna – zdobyli sześć "oczek", tracąc tylko jedno. W drugiej partii nie pomógł Avii nawet kolejny z czasów. Od stanu 13:18 punktowała tylko dwa razy, Fart siedmiokrotnie.

W czwartek kielczanie poznają przeciwnika w kolejnej rundzie PP. Zagrają ze zwycięzcą meczu Wilgi Garwolin z faworyzowanym Treflem Gdańsk. Fart jest już pewny innego atrakcyjnego pojedynku. W niedzielę 15 listopada o godz. 18:00 do Kielc przyjedzie w najsilniejszym składzie trzeci aktualnie zespół PlusLigi Domex Tytan AZS Częstochowa. Mecz jest możliwy, bo siatkarska ekstraklasa ma wtedy przerwę na kadrę, a kielczanie pauzują w I lidze.

Fart Kielce – Avia Świdnik 3:0
(25:20, 25:15, 25:20)

Fart: Sukoczev, Zarankiewicz, Zniszczoł, Bielicki, Drzyzga, Staszewski, Swaczyna (libero) oraz Jungiewicz i Kozłowski