Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Karol Kłos: Jest trudniej niż przed rokiem

Karol Kłos: Jest trudniej niż przed rokiem

fot. archiwum

- Już po trzech kolejkach widać, że Plusliga jest bardzo mocna. Na siatkówkę jest wielkie "wow" i to widać na trybunach - mówi w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" środowy reprezentacji i Neckermann AZS Politechniki Warszawskiej, Karol Kłos.

Najskuteczniej blokującym zawodnikiem PlusLigi jest po 3. kolejce Marcelo Hargreaves z Olsztyna. Zagracie przeciwko niemu już w piątek. Obawiacie się jego gry?

Przyznam, że nie znałem tak dokładnie jego statystyk. Ale one pokazują, że jest to kawał zawodnika.

Na początku sezonu był jednak krytykowany, mówiono już nawet, że nie nadaje się do naszej ligi. Także o panu pojawiły się negatywne opinie po słabszym występie przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi. Wkurzyły pana?Jak się gra w siatkówkę na wysokim poziomie, to nie można się przejmować takimi opiniami. Mnóstwo jest ludzi, sam kilku takich znam, którzy po jednym meczu mówią, że jesteś najgorszy, pytają czemu się tym zajmujesz? A po następnym twierdzą, że jesteś najlepszy, niesamowity. Ja się już nauczyłem, że z ocenami powinno się poczekać, choćby do końca rundy zasadniczej, a najlepiej sezonu. Rok temu przekonałem się, że w play-off jest zupełnie inaczej.

Jest pan zadowolony ze swojej postawy w tym sezonie?

Nie, na pewno chciałbym jeszcze wiele rzeczy poprawić. To, że byłem w dołku, to może za mocno powiedziane, ale na pewno nie byłem zadowolony ze swojej formy. Cały czas staram się nakręcać, by to zmienić.

W tym sezonie wymagania wobec pana będą wyższe, bo pokazał się pan w lidze i zadebiutował w reprezentacji. Czuje pan presję?

Jest trudniej niż przed rokiem. Teraz już nie mogę sobie powiedzieć: nie wyszło mi, ale nic się nie stało. Z drugiej jednak strony po występie w kadrze nabrałem pewności siebie. Ważne, żeby tylko zdrowie dopisywało i były chęci do gry.

Zabrzmiało to jakbym rozmawiał z zawodnikiem kończącym karierę. Dlaczego 20-latek tak martwi się o swoje zdrowie?

Miałem małe dolegliwości, z których się powoli wydostaję. Mam nadzieję, że nic nie będzie mi przeszkadzać, bym mógł pokazać na co mnie stać. Pokazać więcej niż w zeszłym sezonie. A wracając do pytania, to faktycznie nie mam 30 lat… (śmiech).

Więcej w serwisie sports.pl
Rozmawiał Kamil Składowski

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved