Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Jerzy Matlak: Na papierze Muszynianka jest lepsza

Jerzy Matlak: Na papierze Muszynianka jest lepsza

fot. archiwum

Trener reprezentacji kobiet, Jerzy Matlak, na łamach "Przeglądu Sportowego" porównuje składy Banku BPS Muszynianka Fakro Muszyna i BKS-u Aluprof Bielsko-Biała przed dzisiejszym meczem. Początek spotkania o godzinie 17:30.

Rozgrywające:

Tu obrończynie mistrzowskiego tytułu powinny zdecydowanie dominować. W Muszyniance gra Iza Bełcik, klasowa rozgrywająca, która ma w dorobku wiele sukcesów. W ekipie z Bielska wystąpi Anna Karczmar, wieczna rezerwowa o bardzo małym doświadczeniu. Niestety, wciąż w wyjściowym składzie Aluprofu nie może pojawić się Katarzyna Skorupa. Bardzo szkoda mi tej zawodniczki. Nikt się nie spodziewał, że jej rehabilitacja po operacji nadgarstka będzie trwała aż tak długo.

Wynik: 5:3 dla Muszynianki*Przyjmujące:

Tutaj mam sporo wątpliwości. Joanna Mirek z Muszynianki w poprzednim sezonie prezentowała się wyśmienicie, ale później przeszła operację kolan i nie wiadomo, w jakiej będzie teraz dyspozycji. Jest za to Aleksandra Jagieło, która potrafi świetnie przyjmować, dynamicznie atakować, no i ciągle mobilizować koleżanki. Te atuty prezentowała w przeszłości także nowa przyjmująca ekipy z Bielska Dorota Świeniewicz, ale nie wiem czy będzie ją stać na taką grę w tym sezonie. Z kolei Anna Barańska, jako jedna z nielicznych reprezentantek, odpoczywała po mistrzostwach Europy. Gdyby była w takiej formie, jak na Euro, to lepiej oceniłbym Bielsko, ale ze względu na to, że ostatnio chorowała, również tutaj stawiam na siatkarki z Muszynianki.

Wynik: 4:3,5 dla Muszynianki

Środkowe:

Agnieszka Bednarek, Dorota Pykosz, Sylwia Pycia – takie trio chciałby mieć w swoim zespole każdy trener w PlusLidze Kobiet. Muszynianka postąpiła bardzo rozważnie sprowadzając z Piły tę pierwszą. Na mistrzostwach Europy zaskakiwała rywalki trudną do odbioru zagrywką oraz bardzo skutecznie blokowała. Pykosz również jest w wyśmienitej formie. Jeśli chodzi o Pycię, to też miała grać w mojej kadrze, ale odmówiła ze względu na kłopoty zdrowotne. Z kolei w Bielsku na środku dominują Eleonora Dziękiewicz i Jolanta Studzienna. Lena też leczyła długo kontuzję, ale jest już w pełnej dyspozycji. Studzienna miała znakomity poprzedni sezon ligowy. Jednak ta para jest słabsza od zawodniczek Bogdana Serwińskiego.

Wynik: 4,5:4 dla Muszynianki

Atakujące:

Większą siłę ognia ma Aluprof. Natalia Bamber długo nie trenowała, ale jest bardzo uniwersalna. Jej koleżanka Czeszka Helena Horka również potrafi być bardzo skuteczna, choć w ostatnim sezonie trener Igor Prielożny niepotrzebnie eksperymentował i przesunął ją na pozycję przyjmującej. Horka się w tej roli męczyła, a drużyna traciła punkty. Muszynianka ma Izabelę Żebrowską, która przyszła z Pronaru AZS, i powracającą ze Słowacji Martę Solipiwko. Iza w poprzednim sezonie w Białymstoku grała na wysokim poziomie. W kadrze spędziła mało czasu, bo miała problemy zdrowotne. Jednak jestem przekonany, że ta zawodniczka ma duży potencjał.

Wynik: 5:4 dla Aluprofu

Libero:

Na temat Marioli Zenik nie będę się za długo rozwodził. Już setki razy mówiłem o tym jak dobra jest to siatkarka. Trochę dziwi mnie z kolei to, że Aluprof nie jest zadowolony z postawy Agaty Sawickiej i zatrudnił kolejną libero Mariolę Wojtowicz. Nie spodziewam się, aby wygryzła Sawicką z podstawowego składu. To nie ten poziom. O Sawickiej mam bardzo dobre zdanie. Nie wziąłem jej na mistrzostwa Europy, bo przegrała rywalizację z Pauliną Maj, ale prezentowała się dobrze i nadal będę jej grę z uwagą obserwował.

Wynik: 5:4 dla Muszynianki

Werdykt: Na papierze Muszynianka jest lepsza. Aluprof jest z kolei mocno osłabiony. Brak Skorupy będzie bardzo widoczny, a Barańska po zaledwie kilku treningach raczej nie będzie w wysokiej formie.

Średnia: 4,7:3,7 dla Muszynianki
(* Skala 1-5)

Wysłuchał Leszek Błażyński

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved