Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > III liga: Trudna sytuacja beniaminka z Poznania

III liga: Trudna sytuacja beniaminka z Poznania

fot. archiwum

W tegorocznych rozgrywkach III Ligi Serii A siatkarek WZPS Poznań debiutuje zespół SKF KS. Beniaminek z Poznania budowę zespołu rozpoczął bardzo późno, a brak zgrania widać było na boisku. Teraz III ligę w Wielkopolsce czeka krótka przerwa.

O tym, że otwiera się dla nas szansa gry w rozgrywkach Serii A III Ligi dowiedzieliśmy się w Ssierpniu. Podjęliśmy jednak wyzwanie, gdyż stanowiło dla nas, jak i dla zawodniczek szansę na pokazanie się. Nie mogliśmy również odbierać szans gry w tych rozgrywkach naszym zawodniczkom – mówi wiceprezes klubu SKF KS Poznań, Michał Sułkowski.

Zespół z Poznania do kompletowania składu przystąpił w sierpniu. Do zespołu ostatecznie dołączyły: Joanna Powalisz, Joanna Wyrzykiewicz, Jagoda Szkudlarek (pozyskane z UKS Chrobry Poznań), Karolina Mazurkiewicz (pozyskana z UKS Płomień Gorzów Wielkopolski), Agata Ogrodowczyk (pozyskana z UKS Szamotulanin Szamotuły), Patrycja Woźniak (pozyskana z UKS „Zielone Wzgórza" Murowana Goślina) oraz Monika Mastalerz i Marta Tujek (poprzednio bez przynależności).

Skład zespołu został wykrystalizowany bardzo późno, bo jeszcze po rozpoczęciu rozgrywek dochodziły do nas zawodniczki – dodaje Sułkowski. Mimo to beniaminek udanie wystartował w rozgrywkach, gdzie na inaugurację pokonał Spartę Złotów 3:1. Dalej nie było jednak tak kolorowo i ambitna drużyna z Poznania wraz ze swoimi kibicami musiała cztery razy przełknąć gorycz porażki w stosunku 0:3.W zespole widać, że zawodniczki potrzebują czasu na zgranie oraz wspólne funkcjonowanie na boisku. Seria porażek nie pomaga nam również psychicznie, ale na pewno nie zamierzamy się poddawać – taką przyczynę obecnych wyników wyjaśnia Sułkowski.

W zespole beniaminka sztab organizacyjno-szkoleniowy stara się wykorzystać każdą okazję do pracy treningowej. Wykorzystując przerwę w rozgrywkach drużyna ma zaplanowaną serię gier sparingowych, która ma pomóc zawodniczkom w zgraniu. Szkoleniowcy starają się również poprawić mankamenty w grze obronnej. Ważnym aspektem w grze w kolejnych meczach będzie również sfera psychiczna zawodniczek.

Wznowienie rozgrywek już 14 listopada. O nadziejach związanych z kolejnymi grami kontynuuje swoją wypowiedź Michał Sułkowski: – Staramy się wykorzystać czas przerwy w lidze na poprawienie błędów i zgranie zespołu. Gorąco wierzymy, że po przerwie w rozgrywkach nasza gra będzie lepsza, bo na pewno stać nas na lepszą. Sztab szkoleniowy ma pełne poparcie zarządu klubu i nie będzie nerwowych ruchów związanych z zespołem. Wierzymy w pełni w cały zespół i robimy wszystko, aby nasza postawa szła ku lepszemu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved