Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Udany debiut Szóstki w nowej hali

II liga: Udany debiut Szóstki w nowej hali

ligi polskie - II liga

Zgodnie z przypuszczeniami zakończył się środowy mecz Szóstki Biłgotaj z ŁKS Łódź. Gospodynie poprosiły rywalki o rozegranie spotkania siódmej kolejki kilka dni wcześniej ze względu na otwarcie nowej hali. Z racji tej uroczystości gospodynie postarały się o gładką wygraną 3:0, a mecz trwał zaledwie 55 minut.

Ponad 600 kibiców, którzy zdecydowali się odwiedzić obiekt przy ul. Targowej na pewno swojej decyzji nie żałowało. Miejscowe nie miały wielkich problemów z pokonaniem rywalek, a gra była szybka i widowiskowa. Jedynie pierwszy set środowych zawodów był w miarę wyrównany, ale i tak gospodynie wygrały go różnicą ośmiu punktów (25:17).

W dwóch kolejnych rozdaniach Szóstka od samego początku wypracowywała sobie kilka "oczek" przewagi i spokojnie powiększała prowadzenie. Druga partia zakończyła się wygraną miejscowych 25:13, a trzecia 25:12. Co więcej, okazję do zaprezentowania swoich umiejętności dostały wszystkie zawodniczki rezerwowe, nawet druga libero Marlena Bębenek .

Mecz był jednostronny i nie miał żadnej historii. Dominowaliśmy w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, a spore problemy rywalkom sprawiała zwłaszcza nasza zagrywka. Mimo że w tej nowej hali dziewczyny trenowały zaledwie dwa razy to wypadły znakomicie. Można powiedzieć, że uroczystość otwarcia tego obiektu bardzo dobrze się udała – ocenia prezes Szóstki Andrzej Miazga .

Dla podopiecznych trenera Pawła Wrzeszcza było to już siódme z rzędu ligowe zwycięstwo. Szóstka do tej pory straciła jedynie dwa sety. Prawdziwym testem siły ekipy z Biłgoraja będą jednak najbliższe zawody w Warszawie przeciwko tamtejszej Sparcie, która do tej pory także nie zaznała smaku porażki. Mecz zostanie rozegrany 7 listopada.

źródło: dziennikwschodni.pl