Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > historia siatkówki > Edward Skorek: Dzisiejsza siatkówka jest bardziej zrozumiała

Edward Skorek: Dzisiejsza siatkówka jest bardziej zrozumiała

fot. archiwum

W środę minęło 35 lat od zdobycia złotego medalu mistrzostw świata przez ekipę Huberta Jerzego Wagnera. Z "Przeglądem Sportowym" na temat tej rocznicy rozmawiał Edward Skorek, złoty medalista mistrzostw świata siatkarzy z Meksyku.

Czy reprezentacja Daniela Castellaniego ma szansę powtórzyć sukces waszej złotej drużyny z Meksyku?

Bardzo długo na to czekamy. Już 35 lat! Może w końcu się uda. Jest teraz dobry klimat na siatkówkę, ogromne zainteresowanie kibiców i sponsorów. Po mistrzowsku potrafimy organizować duże siatkarskie imprezy, więc pora na kolejne sukcesy sportowe. To jest dobry czas.

Minęło dokładnie 35 lat od zdobycia złotego medalu mistrzostw świata przez ekipę Huberta Jerzego Wagnera. Czy dzisiaj przypominali sobie panowie o tej rocznicy?Niedawno rozmawialiśmy z kolegami, ale dzisiaj dzwonili raczej dziennikarze. Wszyscy przypominają nam sukces, ale on był naprawdę bardzo dawno temu.

Którą siatkówkę pan bardziej ceni, tę sprzed 35 lat, czy obecną?

Ja tak do tego nie podchodzę. Ale dzisiejsza siatkówka jest bardziej zrozumiała i atrakcyjniejsza dla kibiców. Myślę, że dostarcza więcej emocji. Gdy przychodzi końcówka, to nie ma już np. grania na czas, jak to dawniej bywało. Teraz już nie może się powtórzyć sytuacja, że prowadzi się 14:0 i można przegrać mecz. Każdy błąd przynosi przeciwnikom punkt.

Rozmawiał Kamil Składowski
Więcej w serwisie sports.pl

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
historia siatkówki, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved