Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Dorota Świeniewicz: Każdy mecz to emocje i sporo nerwów

Dorota Świeniewicz: Każdy mecz to emocje i sporo nerwów

fot. archiwum

Spotkanie Muszynianki z BKS-em Bielsko-Biała to starcie mistrza z wicemistrzem Polski. A przy okazji szansa na zobaczenie aż dziewięciu medalistek niedawnych ME. - Nie przesadzajmy jednak z tym wielkim starciem - twierdzi jednak Dorota Świeniewicz.

To pani wielki powrót do Bielska. Wiele się zmieniło od pani wyjazdu?

Jasne, że w Bielsku sporo się zmieniło. Ostatnio grałam tu 12 lat temu. Hala jest przebudowana, ale ludzie z zarządu klubu, zawodniczki i kibice się nie zmienili. Zawsze wszyscy byli tu wspaniali.

Przed przyjazdem do Polski podkreślała pani, że w grę w chodzi tylko powrót do BKS. Dlaczego?

Przed wyjazdem do Włoch, obiecałam w Bielsku, że do nich wrócę i w grę wchodził tylko BKS. To właśnie w tym mieście stawiałam pierwsze kroki w profesjonalnej siatkówce. Poza tym tu zawsze było wszystko solidnie poukładane i walczyło się o najwyższą stawkę, dlatego wybrałam BKS.Już dziś szykuje się w Muszynie wielkie święto. Na parkiecie zobaczymy dziewięć brązowych medalistek niedawnych mistrzostw Europy…

Każdy mecz to emocje i sporo nerwów. Jestem doświadczoną zawodniczką, ale i tak towarzyszy mi stres. Nie przesadzajmy jednak z tym wielkim starciem, nie twórzmy nerwowej atmosfery. To dopiero druga kolejka. Wprawdzie oba zespoły są murowanymi kandydatami do złota, ale trzeba uważać na wszystkich w tej lidze.

Więcej w serwisie se.pl
Rozmawiał Paweł Swarlik

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved