Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Morze Szczecin w kolejnej rundzie Pucharu Polski

PP: Morze Szczecin w kolejnej rundzie Pucharu Polski

puchar

Siatkarze ze Szczecina zwyciężyli w trzech setach AZS PWSZ Nysa i tym samym znaleźli się w V rundzie Pucharu Polski. W II secie goście prowadzili już 23:18, by ostatecznie przegrać tę partię na przewagi.

Wszystkie sety środowego pojedynku rozstrzygały się dopiero w końcówkach, jednak charakterystyczne było również to, iż oba zespoły zdobywały w ciągu partii kilkupunktową przewagę, którą następnie trwoniły. Trenerzy obydwu  drużyn dali pograć w tym meczu praktycznie wszystkim zawodnikom.

Pierwszego seta lepiej rozpoczęli szczecinianie. Po ataku w aut Bułkowskiego i udanej kontrze Sylli na tablicy widniał wynik 6:2. Goście doszli co prawda na jeden punkt (7:8), ale w dalszej części partii skutecznie zablokowany został Ferek (12:9), a chwilę później piłkę w aut posłał Bułkowski (14:10). Przyjmujący Nysy szybko zrehabilitował się za nieskończoną akcję i za sprawą m.in. jego dobrej zagrywki oraz błędów siatkarzy Morza, AZS doprowadził do remisu (16:16). Następna część seta to walka punkt za punkt. Przy stanie 23:22 dla Bałtyku skutecznie zaatakował Milczarek (24:22). Goście obronili pierwszego set balla (24:23) i gdy zgromadzeni w hali SDS kibice zastanawiali się jak ostatnią akcję rozegra Morze, piłkę w siatkę posłał środkowy Nysy – Domonik, kończąc tym samym całego seta.

Druga partia rozpoczęła się od walki punkt za punkt. Przy stanie 9:8 dla AZS-u, "zaskoczył" nyski blok. Zablokowani zostali najpierw Milczarek, a później Kaczorowski (8:11). Trzypunktowe prowadzenie gości utrzymywało się przez większą część seta (13:16,16:19). Wówczas Michał Paniączyk w czasie ataku przekroczył linię 3 metra, powiększając do czterech oczek przewagę nysan (16:20). Przy stanie 18:23, gdy wszyscy kibice Morza spisali seta na straty, AZS zaczął trwonić całą przewagę. Najpierw zablokowany został Podgórski (20:23), później Bułkowski (21:23). Przy stanie 22:24 na „czapy" Morza kolejno nadziewali się: Podgórski oraz dwukrotnie Piekarczyk (25:24). Ostatni z wyżej wymienionych posłał piłkę przy ataku w aut, kończąc tym samym całą partię.

Goście od początku trzeciej partii nie potrafili pozbierać się po poprzednim secie. Morze od początku uzyskało przewagę i stopniowo ją powiększało. Po skutecznej kontrze Kulikowskiego na tablicy widniał wynik 9:5. Po dwóch kolejnych blokach na Podgórskim (14:9) oraz Domoniku (16:9) wydawało się, że jest już praktycznie po meczu. Nic bardziej mylnego. Tym razem AZS zaczął „gonić" wynik. Przy stanie 17:13 goście zaserwowali asa (17:14), a następnie zablokowany został Kulikowski (17:15). Po dwóch posłanych pod rząd piłkach w aut przez Michała Paniączyka, goście wyszli nawet na jednopunktowe prowadzenie (21:20). Chwilę później piłki w boisku nie zmieścił środkowy AZS-u Domonik, dając ponownie prowadzenie gospodarzom (22:21). Przy stanie 23:22 dla Morza zablokowany został Bułkowski (24:22), a całe spotkanie udanym atakiem zakończył przyjmujący Morza – Kulikowski (25:23).

Morze Bałtyk Szczecin – AZS PWSZ Nysa 3:0
(25:23, 26:24, 25:23)

Składy drużyn:
Morze: Kwaśniak, Milczarek, Kaczorowski, Sylla, Michor, Glinka, Pachliński (libero) oraz Doliński, Paśnik, Kulikowski, Michał Paniączyk, Wojciech Paniączyk
AZS: Kisielewicz, Ferek, Piekarczyk, Bułkowski, Domonik, Grabolus, Krypel (libero) oraz Górski, Podgórski, Nalborski, Migdalski