Strona Główna > Aktualności > ORLEN Liga > PlusLiga Kobiet: Pilanki wywiozły z Mielca trzy punkty

PlusLiga Kobiet: Pilanki wywiozły z Mielca trzy punkty

PTPS Piła

W 2. kolejce PlusLigi Kobiet Stal Mielec podejmowała zespół PTPS Piła. Była to inauguracja sezonu w mieleckiej hali, jednak gospodynie nie mogą zaliczyć jej do udanych. Rywalki postawiły twarde warunki, w końcówkach były zdecydowanie lepsze i wygrały 3:0.

Nie udał się debiut siatkarek Stali Mielec przed własną publicznością. W pierwszym meczu nowego sezonu PlusLigi Kobiet w Mielcu Stal uległa PTPS-owi Piła 0:3. Wynik nie odzwierciedla jednak wydarzeń na boisku. Środowy pojedynek nie był jednostronnym widowiskiem. Mielczanki długo walczyły z rywalkami jak równy z równym, ale w końcówkach brakowało spokoju i doświadczenia. W efekcie po dwóch kolejkach nowego sezonu podopieczne Rafała Prusa nie mają na koncie ani punktów, ani nawet wygranego seta.

Mielczanki, mimo debiutu przed własną publicznością w tym sezonie, na początku meczu wcale nie wyglądały na stremowane. Ostro ruszyły do przodu i od początku objęły prowadzenie. Gdy jednak odskoczyły rywalkom na kilka "oczek", za chwilę całą przewagę traciły. Tak było, gdy ze stanu 10:6 zrobiło się 10:9 czy z 16:12 po 17.

Mielczanki prowadziły grę przez całą pierwszą partię, ale w końcówce stanęły. Prowadziły jeszcze 20:18, ale wtedy ciężar gry na siebie wzięła Katarzyna Konieczna. Skrzydłowa przyjezdnych kończyła większość ataków, z czym np. problem miały miejscowe. Szybko zrobiło się 21:24, a za chwilę 1:0 w meczu.

Set, w którym siatkarki Stali prowadziły praktycznie cały czas, a który przegrały, zostawił chyba jakiś ślad w ich głowach, bowiem początek kolejnej partii był bardzo zły w ich wykonaniu. Problemy z przyjęciem zagrywki spowodowały, że ciężko stalówkom było grać na siatce. Przyjezdne z kolei robiły, co chciały, i szybko wyraźnie odskoczyły mielczankom. Prowadziły już 15:9 i… stanęły. Na zagrywkę powędrowała Justyna Ordak, która chwilę wcześniej pojawiła się na boisku i tym razem problemy z odbiorem jej serwów miały pilanki. Piłka wracała więc na stronę Stali, a tam koleżanki Ordak dopełniały formalności. Po chwili było więc po 15.

Od tego momentu walka była wyrównana aż do końcówki. Wtedy znowu przyśpieszyły przyjezdne i znowu w roli głównej wystąpiła Konieczna. Efekt był podobny jak pół godziny wcześniej.

Kolejny set wyglądał podobnie jak pierwszy. Znowu prowadziły mielczanki (14:10) i znowu stanęły (po 14). W samej końcówce do gry znowu włączyły się skrzydłowe z Piły, a stalówki zaczęły popełniać błędy. Nie było też zawodniczki, która podobnie jak trzy skrzydłowe z Piły wzięłaby ciężar gry na siebie. W efekcie mecz zakończył się już po trzech setach.

MVP spotkania została najskuteczniejsza w pilskiej drużynie, Katarzyna Konieczna.

Stal Mielec – PTPS Piła 0:3

(23:25, 21:25, 22:25)

Stal: Mieszała (1), Piątek (10), Wilk D. (5), Wojcieska (14), Ściurka (9), Wilk A. (4), Durajczyk (libero) oraz Kwiatkowska (6), Łukaszewska, Ordak (1) i Niedźwiecka (2)

PTPS: Tokarska (8), Kaczorowska (13), Wojtowicz (9), Kasprów (2), Konieczna (15), Kosmatka (10), Maj (libero) oraz Kucharska (1) i Szczygielska (2)