Strona Główna > Aktualności > ORLEN Liga > PlusLiga Kobiet: Pewne zwycięstwo Centrostalu

PlusLiga Kobiet: Pewne zwycięstwo Centrostalu

KS Pałac Bydgoszcz

Siatkarki Centrostalu Bydgoszcz pojechały do Żukowa po kolejne trzy punkty do ligowej tabeli. Podobnie jak w pierwszej kolejce, także teraz przeciwnik nie okazał się zbyt wymagający i bydgoszczanki wywiozły z Pomorza zwycięstwo bez straty seta.

Mecz trwał niespełna godzinę i 20 minut. Siatkarki z Bydgoszczy szybko poradziły sobie z najmłodszą drużyną PlusLigi Kobiet.

Od zagrywki rozpoczęły gospodynie. Jednak już po chwili, dzięki udanym atakom Ewy Kowalkowskiej oraz Katarzyny Mróz, drużyna Centrostalu uzyskała prowadzenie 3:0. Na pierwszą przerwę techniczną premierowej odsłony spotkania, po skończonym ataku Kingi Zielińskiej, bydgoszczanki uzyskała trzypunktową przewagę (8:5). Przy stanie 12:6 dla drużyny gości trener Grzegorz Wróbel zmuszony był poprosić o czas dla swoich podopiecznych. Tuż po nim efektownym atakiem ze środka popisała się Anna Łozowska i wpisała kolejne "oczko" na swoje konto. Jednak ściana jaką później postawiły bydgoszczanki była nie do przebicia i do drugiej przerwy technicznej gedanistki nie zdobyły żadnego punktu (16:7). Przy stanie 24:13 dla siatkarek Centrostalu Dominikę Kuczyńską zmieniła Izabela Kasprzyk, która swoją zagrywką utrudniła przyjęcie gedanistkom i przyczyniła się do wygrania przez Centrostal premierowej odsłony 25:13.

Początek drugiego seta był dość zacięty. Gedanistki nie oddawały łatwo punktów i zaczął funkcjonować blok gospodyń. Jednak to przyjezdne zdobyły jednopunktową przewagę i na pierwszej przerwie technicznej tej odsłony spotkania prowadziły 8:7. Dalej rywalizacja była dość wyrównana. Mimo dobrych ataków Kurnikowskiej i Szymańskiej, to siatkarki Centrostalu zeszły z boiska na drugą przerwę techniczną z prowadzeniem 16:14. Pod koniec seta dzięki dobrej zagrywce Dominiki Kuczyńskiej bydgoszczanki prowadziły już 20:16, ale gedanistki ambitnie walczyły i po udanym ataku Małgorzaty Lizińczyk, która zmieniła wcześniej Małgorzatę Jeromin, przegrywały tylko jednym punktem (20:21). Wtedy trener Piotr Makowski poprosił o czas dla swoich podopiecznych. Gedania broniła się do końca, ale nie dała rady nadrobić kilku punktów, a ostatecznie tę odsłonę tej partii zakończyła Patrycja Polak (25:22), która zmieniła kapitan zespołu z Bydgoszczy. Ostatecznie drużyna Piotra Makowskiego prowadziła w całym spotkaniu 2:0.

Ostatni set to koncertowa gra Centrostalu. Do pierwszej przerwy technicznej siatkarki Gedanii Żukowo zdobyły pięć punktów (5:8). Niestety później było już tylko gorzej. Brak przyjęcia i kończącego ataku w drużynie gospodyń przyczynił się do porażki w tym secie. Bydgoszcz skutecznie wyprowadzała kontry i grała trudną zagrywką. Do drugiej przerwy technicznej drużyna Grzegorza Wróbla nie zdobyła żadnego punktu (5:16). Gospodynie próbowały jeszcze utrzymać się w tym spotkaniu, ale niestety do końca spotkania zdobyły jedynie sześć punktów. Piłkę meczową skończyła Patrycja Polak (25:11). W ostatecznym rozrachunku GCB Centrostal Bydgoszcz pokonał Gedanię Żukowo bez straty seta (3:0).

Miałyśmy zadanie wygrać z Gedanią wysoko, za trzy punkty, nie stracić żadnego seta. Myślę, że zespół Gedanii zagrał bardzo dobre zawody, dziewczyny na pewno się nie poddały, walczyły do końca, ambitnie. My swoje zadanie założone przez trenerów wykonałyśmy. W miarę funkcjonowało u nas przyjęcie, było rozegranie dobre, kończący atak, dobra zagrywka. Momentami coś tam nie szło, ale ogólnie mecz był dobrze zagrany – tak spotkanie podsumowała libero z Bydgoszczy, Katarzyna Wysocka, która zagrała bardzo dobre spotkanie.

MVP spotkania została rozgrywająca Centrostalu, Monika Smak.

Gedania Żukowo – Centrostal Bydgoszcz 0:3

(13:25, 22:25, 11:25)

Gedania: Sachmacińska (6), Kurnikowska (6), Szymańska (6), Plebanek (3), Jeromin (2), Łozowska (4), Siwka (libero) oraz Łysiak, Lizińczyk (2), Rzepnikowska i Pasznik

Centrostal: Kuczyńska (9), Kowalkowska (16), Mróz (8), Zielińska (1), Kuligowska (10), Smak (5), Wysocka (libero) oraz Polak (8), Nowakowska (1), Kasprzyk i Pelc