Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Pierwsze punkty Hajnówki w meczu z SMS-em

Pierwsze punkty Hajnówki w meczu z SMS-em

ligi polskie - I liga

Siatkarze z Hajnówki zdobyli pierwszy punkt w obecnym sezonie I ligi. W środę przegrali 2:3 we własnej sali z zespołem ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Spały. Spotkanie było rozgrywanym awansem pojedynkiem z czwartej kolejki.

Zawodnicy Pronaru Parkiet słabo rozpoczęli rozgrywki, przegrali trzy pierwsze mecze w sezonie. Złego początku można było się spodziewać, gdyż zespół jest obecnie słabszy kadrowo od ekipy, która poprzednie zmagania zakończyła na piątej pozycji w tabeli. Działacze podczas przerwy w rozgrywkach musieli ograniczyć finanse. W związku z tym do drużyny dołączyli młodzi zawodnicy niemający zbytniego doświadczenia z gry na I-ligowych boiskach.

Wydawało się jednak, że wczoraj podopieczni Pawła Blomberga mogą odnieść pierwsze zwycięstwo w sezonie. We własnej sali zmierzyli się bowiem z uczniami ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Teoretycznie był to wymarzony rywal na przełamanie dla hajnowian. Ekipa ze Spały w poprzednich sezonach przegrywała bowiem mecz za meczem. W obecnych rozgrywkach drużyna SMS-u spisuje się zdecydowanie lepiej. W trzech pierwszych meczach zdobyła pięć punktów.

Będzie to dla nas bardzo ważny pojedynek i mam nadzieję, że zdobędziemy pierwsze punkty w sezonie – mówił przed spotkaniem trener Blomberg.

Jego podopieczni zdobyli wczoraj nie punkty, a punkt. Mimo że wygrywali w setach 2:1, ostatecznie przegrali 2:3.

W pierwszym secie przegrywaliśmy już ośmioma punktami, ale ostatecznie wygraliśmy go po nerwowej końcówce. Odrobiliśmy straty przede wszystkim dzięki Sebastianowi Wójcikowi, który pociągnął naszą grę dobrą zagrywką – mówi szkoleniowiec hajnowian. – Zresztą Wójcik rozegrał kolejny dobry mecz. Dobrze grał też Guindo, a reszta zawodników robiła co mogła. Niestety po Żylińskim w dalszym ciągu widać, że ostatnio nie trenował z powodu choroby i nie jest to ten sam chłopak co w poprzednim sezonie.

Po wygranym pierwszym secie gospodarze nie poszli za ciosem i w drugiej partii górą byli zawodnicy ze Spały.

Potem my wygraliśmy trzecią odsłonę i to wszystko. Niestety każdy z setów zaczynaliśmy słabo i rywale odskakiwali nam na kilka punktów. Było 2:5 czy 2:6 już na początku. Tak też zaczęliśmy piąte starcie, w którym przeciwnicy prowadzili już 7:1. Później zaczęliśmy grać coraz lepiej, ale losów seta i spotkania nie udało się zmienić – mówi trener Blomberg. – Niestety mamy swoje problemy i musimy sobie jakoś z tym poradzić. Mam tylko nadzieję, że te porażki nie załamią drużyny i cierpliwie będziemy pracować dalej. Sezon jest długi i na pewno jeszcze nie mówimy ostatniego słowa.

Wczorajsze spotkanie w Hajnówce było rozgrywanym awansem pojedynkiem z czwartej kolejki.

Pronar Parkiet Hajnówka – SMS Spała 2:3
(28:26, 20:25, 25:21, 21:25, 10:15.

Pronar Parkiet: Zrajkowski, Guindo, Staniewski, Sacharewicz, Żyliński, Wójcik, Saczko (libero) oraz Poinc, Skup, Ignaciuk.