Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Beniaminek PlusLigi zagra z Delectą

Beniaminek PlusLigi zagra z Delectą

x - [stare] PlusLiga

Czwarta kolejka PlusLigi mężczyzn. Pamapol Siatkarz Wieluń zagra swój kolejny mecz we własnej hali. Tym razem przeciwnikiem beniaminka będzie Delecta Bydgoszcz, która jeszcze przed sezonem została okrzyknięta czarnym koniem tegorocznych rozgrywek.

Nie można się temu dziwić, gdyż zespół z Bydgoszczy był królem polowania na rynku transferowym. W zespole Wielunia humory dopisywały do ostaniej kolejki. Sytuacja odmieniła się o sto osiemdziesiąt stopni, a to wszystko za sprawą meczu w Rzeszowie. Pamapol Wieluń zapłacił frycowe, przegrał mecz 3:0 w bardzo słabym stylu. Jedynie pierwszy set tamtego spotkania można uznać za udany, Wieluń prowadził nawet w końcówce 23:21, lecz przegrał ostatecznie 26:28. Cała hala po tak zaciętym początku oczekiwała emocjonującego meczu, jednak nic bardziej mylnego. W polu serwisowym stanął Marcin Wika i pozostał tam aż do stanu, uwaga, 14:0 dla gospodarzy! Wieluń był bezradny, nie potrafił przyjąć, a jak już przyjął to popełniał błędy w ofensywie. Set zakończył się rekordowym wynikiem 25:7, Pamapol pobił tym samym dokonanie Częstochowy, która przegrała kiedyś seta do 9. Trzeci set był nieznacznie lepszy od drugiego, lecz przegrana 16:25 nie cieszy nikogo. Godzinka z prysznicem jak to mówią, tyle potrzebowała Resovia na wygranie meczu z beniaminkiem z Wielunia. Zawodnicy wypowiadający się po meczu nie kryli, że jest to dla nich wstyd i postarają się odkupić swoje "winy" w następnym spotkaniu.

Teraz przeciwnik niewiele słabszy, bo naszpikowana gwiazdami Delecta Bydgoszcz. Czy wielunianom uda się odbudować formę chociażby z meczu z Olsztynem i powalczyć jak równy z równym z przeciwnikami? Zawodnicy jak i trenerzy obiecali, że będą walczyć o każdą piłkę i nie będą łatwym rywalem. W Wieluniu niewesołe nastroje, a w Bydgoszczy wręcz odwrotnie. Świetnie rozpoczęli sezon, od sprawienia niespodzianki w Kędzierzynie-Koźlu, pokonując tamtejszą drużynę 3:2. Później przyszedł czas na przegrany pięciosetowy bój z akademikami z Częstochowy, lecz była to przegrana po bardzo dobrym siatkarskim meczu. W ostanie kolejce bydgoszczanie rozbili zespół z Olsztyna 3:0, nie dając im w żadnym z setów nawet najmniejszych szans na wygraną. Drużyna Delecty ma jednak swoje powody do smutku, gdyż w pierwszej kolejce kontuzji nabawił się ich kapitan Piotr Gruszka. To duże osłabienie dla tej drużyny. MVP ostatnich Mistrzostw Europy pauzował w Olsztynie, lecz na Wieluń miał być już gotowy. Przedmeczowe wypowiedzi rozwiewają jednak wszelkie wątpliwości, Gruszka nie jest jeszcze gotowy na 100% i prawdopodobnie nie zacznie tego meczu w pierwszej szóstce, tylko będzie wchodził na zmiany z ławki rezerwowych. Trener Waldemar Wspaniały ma jednak długą ławkę rezerwowych i z pewnością nie będzie to dla niego żaden problem, aby ustawić odpowiednio swoją drużynę. Miejsce byłego kapitana reprezentacji Polski najprawdopodobniej zagra Pieczonka lub Serafin. Rotacja na tej pozycji w drużynie Bydgoszczy jest duża. Pozostali zawodnicy są w pełni sił.

W zespole Wielunia podobnie, wszyscy zdrowi, gotowi do meczu i mocno zmobilizowani, aby zamazać plamę z Rzeszowa. Pozostaje nam tylko czekać na dobre siatkarskie widowisko. Wieluń wyjdzie w swoim normalnym zestawieniu, czyli Stelmach na rozegraniu, Nowak i Zajder na środku, Kordysz i Błoński na przyjęciu, Lubiejewski na ataku oraz Kryś na libero. Delecta najprawdopodobniej z Pieczonką i Sopko na przyjęciu, Woickim po przekątnej z Szymańskim, Jurkiewiczem i Cervenem na środku oraz Dębcem na pozycji libero.

Na papierze lepszy skład ma oczywiście drużyna gości i co do tego nie można mieć żadnych wątpliwości. Jednak nie od dziś wiadomo, że wszystko zostaje weryfikowane na boisku, a przedmeczowe opinie ekspertów i kibiców mogą okazać się błędne. Blety zostały wyprzedane w całości, a więc mecz w Wieluniu zobaczy komplet, czyli 1500 widzów.