Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Karol Kłos: Nakręciliśmy się

Karol Kłos: Nakręciliśmy się

Karol Kłos

Podopieczni Radosława Panasa prowadzili już 2:0 z akademikami z Częstochowy w meczu trzeciej kolejki rozgrywek PlusLigi. Nie potrafili jednak postawić kropki nad „i", dlatego ostatecznie przegrali 2:3. - Zabrakło na pewno trochę sił - powiedział po meczu Karol Kłos.

Koncentracja nam uciekła. W trzecim secie brakowało naprawdę niewiele, bo dogoniliśmy Częstochowę. Było bardzo blisko, ale po skończonym ataku Andrzeja Wrony było 25:23 i czekał nas kolejny set, w którym już nie układało się tak dobrze – dodał środkowy akademików ze stolicy.

Karol Kłos przyznał, że po przegranym trzecim secie z zespołu „zeszło powietrze". – Chcieliśmy walczyć, ale trzeciego i czwartego seta Częstochowa zaczynała z dużą przewagą, której nie udało nam się dogonić.

W dwóch pierwszych kolejkach zespół Neckermanna AZS Politechnika Warszawska przegrał po 0:3. Tym razem akademikom udało się zdobyć jeden punkt i wszyscy w zespole przyznali, że w gra zaczyna się układać. – Myślę, że coś drgnęło i to w dobrym kierunku. Częstochowa to bardzo dobry rywal. Urwała punkty w Bydgoszczy. Podchodziliśmy z szacunkiem do tego rywala. Nakręciliśmy się na nich bardzo dobrze. Jest jakiś progres – stwierdził Kłos.

Środkowy AZS-u przyznał, że dzięki temu, że trener Radosław Panas poprzednio prowadził zespół z Częstochowy, to łatwiej było im się przygotować taktycznie. – Prowadził zespół przez kilka lat, znał zawodników. To nam bardzo pomogło w pierwszych setach.

Karol Kłos dodał, że od trzeciej partii w zespole zabrakło sportowej złości. – Przez pierwsze dwa sety była ta złość, potem sił nam zabrakło. Kilku kolegów słaniało się już po prostu. Chociaż w tie-breaku była walka, znów coś drgnęło, ale niestety nie udało się.