Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kamil Składowski: Chcą nam zniszczyć Możdżonka

Kamil Składowski: Chcą nam zniszczyć Możdżonka

fot. archiwum

- Nie mogłem uwierzyć własnym oczom, gdy zobaczyłem jedną z akcji meczu Jastrzębskiego Węgla ze Skrą. Marcin Możdżonek, (...), dostaje piłkę trzy metry od siatki i zamiast ją przebić, tak jak to zwykle robił, spróbował z niej zaatakować - rozpoczyna komentarz o 2. kolejce PlusLigi Kamil Składowski.

I jeszcze zdobył punkt, bo tego nikt z przeciwników się nie spodziewał. Dopiero potem dotarło do mnie, że takie zagranie mógł wcześniej ćwiczyć, bo już za tydzień rusza Klubowy Puchar Świata. A wraz z nim tzw. złota reguła.

Z pozoru brzmi to niewinnie: nowy przepis oznacza tyle, że w pierwszej akcji drużyna przyjmująca nie może wyprowadzić ataku z pierwszej linii, tylko za trzeciego metra. Pod tym kryje się jednak ogromne niebezpieczeństwo, bo wprowadzenie takich zmian może być nie kosmetyką przepisów a kolejną rewolucją! To zamiast uatrakcyjniać siatkówkę, może ją uprościć! Reguła ma zmniejszyć przewagę ataku nad obroną, dlatego że właściwie wyeliminuje siłę grania w pierwszej akcji przez środek.

Co będzie zatem robił na boisku Marcin Możdżonek w takiej pierwszej akcji? Najpewniej spełni gorliwie swe zadania w defensywie, czyli będzie uważał na skróty za siatkę i będzie się modlił, by piłka wróciła na jego stronę i żeby mógł zaatakować jak na prawdziwego środkowego przystało. (…)Więcej w serwisie sports.pl

Autorem tekstu jest Kamil Składowski

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved