Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > III liga: Podsumowanie weekendu w siatkówce kobiet WZPS Poznań

III liga: Podsumowanie weekendu w siatkówce kobiet WZPS Poznań

ligi polskie - III liga

Meczem kolejki w III lidze kobiet w Wielkopolsce miało być starcie Energetyka Poznań z Murowaną Gośliną. Spotkanie to jednak przebiegało całkowicie pod dyktando siatkarek Energetyka, które zdobyły bardzo cenne trzy punkty.

W drugim meczu w Złotowie walcząca o utrzymanie Sparta podejmowała ekipę Marka Tuszyńskiego, czyli zespół UKS ZSMS Poznań. Goście z Poznania nie pozostawili miejscowym złudzeń i wygrali w krótkich trzech setach. Po tym meczu siatkarki SMSA Poznań awansowały na pozycję lidera tabeli.

W spotkaniu kończącym kolejkę SKF KS Poznań podejmował UKŻPS Kościan. Goście po bardzo dobrej grze zwyciężyli wyraźnie w trzech setach. Mecz był okazją do rewanżu za spotkanie, które odbyło się 20 września w Poznaniu w ramach "I Ogólnopolskiego Turnieju Otwarcia Sezonu w Piłce Siatkowej Kobiet". Zespół z Kościana zrewanżował się za ówczesną porażkę bardzo dotkliwie. Początek meczu nie zapowiadał jednak takiego pogromu. Pierwszy set do stanu 13:15 był bardzo wyrównany. Gra toczyła się punkt za punkt, a kibice zgromadzeni na sali oglądali efektowne obrony oraz mocne ataki z obu stron. Nikt nie spodziewał się, że do końca mecz Poznanianki zdobędą ledwie 15 punktów. W pierwszej partii meczu w zespole SKF KS Poznań zadebiutowała Marta Tujek. Drugi i trzeci set bez historii. Długie serie zagrywek podopiecznych Adama Cichockiego, bardzo słaby odbiór i bezradność w ataku zespołu z Poznania spowodowały pewne zwycięstwo gości, którzy dzięki trzem punktom zdobytym w hali przy ul. Jana Pawła II awansowali na 2. miejsce w tabeli, pozostając przy tym jedynym niepokonanym zespołem w lidze.

Po meczu wiceprezes SKF KS Poznań, Michał Sułkowski powiedział: – Po tym meczu jestem w głębokim szoku. Nie wiem, co mam powiedzieć. Na pewno nie zamierzamy się poddać i liczę, że zawodniczki to doskonale rozumieją. Przegraliśmy dziś w stylu, za który możemy tylko przeprosić naszych kibiców. Jest mi bardzo smutno. Po meczu rozmawiałem z zawodniczkami i wierzę, że potrafimy się pozbierać. Wierzę w pełni w nasze zawodniczki. Razem się podniesiemy.

(25:17, 25:18, 25:19

Teraz w rozgrywkach nastąpi przerwa, a kolejne gry w III lidze kobiet WZPS Poznań odbędą się 14 listopada.

Seria A III ligi kobiet – podsumowanie po 5 kolejkach:

1. UKS ZSMS Poznań

Zespół prowadzony przez duet trenerski Marek Tuszyński-Paulina Sus prowadzi w tabeli. Podopieczne duetu przed sezonem przeszły sporo zmian kadrowych. Jak na razie wydaje się, że te zmiany nie wpłynęły na jakość gry zespołu. Na uwagę zasługuje fakt, iż w swoim pierwszym występie w tym sezonie siatkarki ZSMS prowadziły już 2:0 w meczu z Kościanem, a jednak przegrały. Na razie w tym sezonie prezentują się bardzo solidnie i regularnie zdobywają punkty w meczach ligowych.

2. UKŻPS Kościan

To ekipa w lidze, która jak na razie nie przegrała w lidze meczu. W tym sezonie postawę siatkarek z Kościana charakteryzuje niesamowita dramaturgia, aż trzy mecze zespół kończył wygranymi w piątym secie. Podopieczne Adama Cichockiego prezentują siatkówkę na najwyższym poziomie.

3. UKS „Zielone Wzgórza" Murowana Goślina

Siatkarki z Murowanej Gośliny to bezpośrednie zaplecze dla drugoligowego KS Murowana Goślina. Zawodniczki trenowane przez Ewę Miciul prezentują solidną siatkówkę na wysokim poziomie, a to wystarcza do nawiązania walki z najlepszymi zespołami w grupie. W miniony weekend UKS łatwo przegrał w meczu z Energetykiem jednak siatkarki z Murowanej Gośliny powinny w tym sezonie sprawić swojej trenerce jeszcze sporo radości.

4. KS Energetyk Poznań

Trenowana przez Marka Jankowiaka drużyna Energetyka po stracie punktów w pierwszej kolejce we Wrześni wyraźnie przyśpieszyła. Siatkarki z ul. Bukowskiej w Poznaniu pokonały już jednego z faworytów rozgrywek, czyli Murowaną Goślinę, ale też straciły punkt na wyjeździe w meczu ze Spartą Złotów. Zespół Energetyka jest nową ekipą w rozgrywkach i widać, że czas poświęcony na treningi przynosi efekty, bo drużyna z Poznania gra coraz lepiej.

5. LUKS „Orkan" Września

Na inaugurację rozgrywek drużyna Tomasza Bakosia pokonała Energetyk Poznań i była to duża niespodzianka. Sił i animuszu starczyło na drugą kolejkę, gdzie Orkan przegrał z Murowaną Gośliną 2:3. Dalej było już jednak trudniej. Porażka z SMSEM i 2:3 z Kościanem zaowocowała stratami punktowymi. W tej chwili siatkarki z Wrześni zajmują piąte miejsce. Jednak już pokazały, że nie należy ich lekceważyć.

6. SKF KS Poznań

Beniaminek z Poznania na inaugurację ligi przy owacji Poznańskich kibiców pokonał Spartę Złotów. Jednak dalej nie było już tak kolorowo. Kolejne cztery mecze to porażki bez wygranego seta. Zespół SKF był budowany bardzo późno, bo na skutek decyzji WZPS siatkarki z Poznania o awansie do wyższej klasy gier dowiedziały się miesiąc przed startem rozgrywek. Beniaminek poważnie wzmocnił zespół i potrzeba mu teraz czasu, aby wszystko w zespole zaczęło funkcjonować. Siatkarki Damiana Gapika na pewno będą walczyć do samego końca rozgrywek o cenne punkty w nadziei na utrzymanie w rozgrywkach.

7. MLKS Sparta Złotów

Drugi z beniaminków rozgrywek. Siatkarki Ireny Leibmann zdobyły jak na razie tylko punkt. W debiucie zespół był faworytem meczu w Poznaniu i przegrał. Ta porażka wybiła z rytmu młode zawodniczki, które jak na razie zawodzą. W przerwie w rozgrywkach zawodniczki wraz z trenerką zrobią wszystko, aby poprawić swoją dyspozycję. Jakie będą tego efekty?

Podsumowanie gier w III lidze kobiet WZPS Poznań Seria B po 4 kolejkach gier:

W tym sezonie ze względu na dużą ilość zespołów w fazie eliminacyjnej drużyny zostały podzielone na dwie grupy.

Grupa A:

1. UKS Środa Wielkopolska

Drużyna ze Środy powróciła do rozgrywek ligowych po przerwie. Młode siatkarki ze Środy jak na razie prezentują się wyśmienicie i prowadzą w tabeli z kompletem punktów.

2. UKS Szamotulanin Szamotuły

Drużyna trenera Piotra Galusa wyraźnie zwyżkuje. W poprzednim sezonie zawodniczki z Szamotuł zdobyły zaledwie jeden punkt, a w tym już dziewięć. Zespół z Szamotuł został przed sezonem wzmocniony i już widać pierwsze efekty dokonanych zmian.

3. KS Bazar Śrem

Ambitna ekipa ze Śremu znów walczy, a jak na razie owocuje to zdobyciem siedmiu punktów. Ambitne Śremianki prezentują siatkówkę na solidnym poziomie.

4. PKS MOS Zbąszyń/Nowy Tomyśl

Ta drużyna w ubiegłym sezonie występowała jako MUKS „Kangur" Nowy Tomyśl. Zawodniczki Jarosława Mleczaka zajmują miejsce w środku grupy, lecz mają realne szanse na nawiązanie walki ze Śremem o miejsce premiowane awansem do fazy finałowej gier.

5. MKS MDK Trzcianka

Zespół jeszcze w ubiegłym sezonie występował w rozgrywkach Serii A III ligi. Przed sezonem w drużynie nastąpiły zmiany i wyraźnie widać, że potrzeba czasu na właściwe funkcjonowanie nowego mechanizmu.

6. KS Noteć Czarnków

Drużyna to beniaminek rozgrywek. Zespół potrzebuje doświadczenia w meczach, aby zdobywać punkty. Na razie drużyna prezentuje wysoką ambicję, lecz potrzebuje czasu i ogrania, aby procentowało to punktami.

Grupa B:

1. PSPS Libero Pleszew

Siatkarki z Pleszewa w ubiegłym sezonie grały w Serii A, spadek paradoksalnie pomógł drużynie, bo na razie prowadzi w swojej grupie gier eliminacyjnych. Siatkarki z Pleszewa prezentują siatkówkę ładną dla oka.

2. MKS MOS Turek

Drużyna Zbyszka Osajdy powróciła do rozgrywek po roku przerwy. Zespół składa się z młodych zawodniczek, które posiadają wysokie umiejętności techniczne. Młody zespół zdobywa cenne punkty i ogranie, a to na pewno pomoże w kolejnych meczach.

3. MUKS Godziesze Wielkie

Beniaminek rozgrywek wywalczył już sześć cennych punktów i na pewno nie zamierza na tym poprzestać. Jak będzie dalej zobaczymy.

4. TKKF Elektrynki Konin

Drużyna Macieja Sypniewskiego to zaskoczenie In minus. Przed sezonem zespół został wzmocniony siatkarkami z Słupcy, ale jak na razie zdobył zaledwie trzy punkty. Przerwa w rozgrywkach ma poprawić styl gry siatkarek. Jakie będą tego efekty dowiemy się już wkrótce.

5. MKS MOS Słupca

Zespół, który w ubiegłym roku grał w Serii A przed sezonem przeszedł poważne zmiany. Na razie siatkarki są czerwoną latarnią w swojej grupie i ciężko będzie im zmienić ten stan.

Do finałowej fazy gier awansują po trzy najlepsze zespoły z każdej grupy. Kolejne gry w Serii B III ligi siatkarek WZPS Poznań odbędą się14 listopada.

źródło: inf. prasowa