Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Atak Elbląg mistrzem Polski w siatkówce na siedząco

Atak Elbląg mistrzem Polski w siatkówce na siedząco

fot. archiwum

Mistrzem Polski w siatkówce na siedząco została drużyna Ataku Elbląg, która w finale pokonała Start Wrocław - najbardziej utytułowaną ekipę w kraju. Turniej odbył się w miniony weekend w Legnicy w hali przy ul. Wierzyńskiego.

To już drugi tytuł mistrzowski dla zawodników z Żuław. Tydzień temu zdobyli tytuł Mistrza Polski w siatkówce na stojąco. Srebrny medal zdobył UKS Poznań, a brąz "Start" Wrocław.

Po dwóch latach dominacji UKS Poznań IKS Atak ponownie wyszedł z depresji i odzyskał tytuł Mistrza Polski w siatkówce na siedząco. W turnieju finałowym Atak Elbląg wygrał wszystkie mecze (z UKS Poznań, Startem Wrocław i Simet Startem Jelenia Góra), tracą zaledwie jednego seta w meczu z UKS Poznań, mistrzami Polski z ubiegłego roku. To druga korona dla Ataku, gdyż tydzień temu w stolicy polskiej siatkówki niepełnosprawnych w Elblagu zawodnicy z tego miasta zdobyli złoto w finałowym turnieju siatkówki na stojąco.

Srebrny medal Mistrzostw Polski w siatkówce na siedząco zdobyli zawodnicy UKS Poznań, brąz klub START Wrocław, a czwarte miejsce Simet Start Jelenia Góra. Gospodarze – zespół Cichego Lwa Legnica – prowadzeni przez trenera reprezentacji Polski Bożydara Abadżijewa spisali się jak na pierwszy raz, całkiem nieźle i zajęli 8. miejsce.Najlepszym rozgrywającym Mistrzostw Polski został Michał Wypych z UKS Poznań. Najlepszym blokującym został Marcin Hebda z IKS Atak. Najlepszym zagrywającym został Prezes IKS Atak Elbląg Tomasz Woźny. Wyróżniony został najmłodszy junior ze Startu Wrocław. Najlepszym atakującym był Mariusz Wojdag z IKS Atak Elbląg. MVP czyli najwszechstronniejszym zawodnikiem turnieju został Piotr Siciński ze Startu Wrocław.

Wyniki meczów:

IKS Atak Elbląg – Start Poznań 3:1
IKS Atak Elbląg – Simet Start Jelenia Góra 3:0
IKS Atak Elbląg – Start Wrocław 3:0
UKS Poznań – Start Wrocław 3:1
Simet Start Jelenia Góra – Start Wrocław 0:3
UKS Poznań – Simet Start Jelenia Góra 3:1

Klasyfikacja:

1. IKS Atak Elbląg
2. UKS Poznań
3. Start Wrocław
4. Simet Start Jelenia Góra
5. Start Szczecin
6. Start Warszawa
7. Start Kielce
8. Ciche Lwy Legnica
9. Start Katowice
10. Kadra Polski Kobiet

 

Siatkówka rozgrywana na siedząco to dyscyplina zespołowa, oparta na przepisach gry w piłkę siatkową, zmodyfikowanych w taki sposób, aby umożliwić grę na jednym boisku zarówno osobom niepełnosprawnym, jak i pełnosprawnym, dając im równe szanse na wygraną.

źródło: sport.lca.pl, www.paraolimpijski.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved