Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Strefowe podsumowanie 3. kolejki I ligi mężczyzn

Strefowe podsumowanie 3. kolejki I ligi mężczyzn

ligi polskie - I liga

W 3. kolejce I ligi mężczyzn żadne ze spotkań nie rozstrzygnęło się w pięciu partiach, ale i tak niespodzianek nie brakowało, bowiem gorzowianie na wyjeździe ograli Orła Międzyrzecz, zaś uczniowie SMS-u zgarnęli trzy oczka w pojedynku z AZSem Nysa.

Siatkarze Jokera Piła zmierzyli się z Pronarem Hajnówka. Faworyt w tym spotkaniu był jeden. Gracze Pawła Blomberga dzielnie stawiali czoła zawodnikom z Wielkopolski, szczególnie w dwóch pierwszych setach, ale w końcówkach to gospodarze stawiali kropkę nad „i". Trzecia odsłona to już wyraźna dominacja pilskiej ekipy. Wygrana z Pronarem pozwoliła Jokerowi zająć pozycję lidera, jednak tyle samo punktów (8) ma wicelider z Gdańska. Podopieczni Pawła Blomberga w trzech meczach zdołali ugrać zaledwie jednego seta i z zerowym dorobkiem punktowym zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

W trzeciej kolejce Orły z Międzyrzecza podejmowały na własnym parkiecie drużynę GTPS-u Gorzów. Wiele wskazywało na to, iż gospodarze będą faworytem tego pojedynku, ale nie od dziś wiadomo, że derby rządzą się własnymi prawami. Dodatkowo w międzyrzeckiej ekipie zabrakło jednej z podstawowych armat, czyli Krzysztofa Hajbowicza. Mimo nieobecności doświadczonego atakującego „Orły" toczyły wyrównaną walkę z podopiecznymi Sławomira Gerymskiego. Po dwóch setach był remis 1:1, ale dwie kolejne odsłony na swoją korzyść rozstrzygnęli gorzowianie i to oni mogli cieszyć się z pierwszego zwycięstwa za trzy punkty w tym sezonie. Mimo porażki międzyrzeczanie zajmują trzecie miejsce w tabeli, a pozycję niżej znajdują się gorzowianie.

Zaskakująco dobrze spisują się na początku sezonu uczniowie ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego. W poprzednich dwóch meczach urwali po jednym punkcie swoim rywalom. W trzeciej kolejce ich przeciwnikiem była drużyna AZS PWSZ Nysa. Było to bardzo ważne spotkanie, szczególnie dla siatkarzy z Opolszczyzny, którzy po dwóch wcześniejszych meczach mieli zerowy dorobek punktowy. Jednak w weekend nie udało im się go poprawić, bowiem okazali się słabsi od ekipy ze Spały. Decydujący dla losów meczu był trzeci set, którego SMS wygrał 28:26. W czwartej odsłonie nysanie już się nie podnieśli i po trzech spotkaniach plasują się dopiero na jedenastej pozycji w tabeli.

Trzecie zwycięstwo w pierwszoligowych rozgrywkach odniósł beniaminek z Kielc, który na własnym parkiecie okazał wyższość nad ekipą Energetyka Jaworzno. Po pierwszej odsłonie to goście byli lepsi, ale w kolejnych trzech setach „Farciarze" wzięli się ostro do pracy i odprawili z kwitkiem podopiecznych Wiktora Kreboka. Wygrana 3:1 sprawiła, że zespół z Kielc z dorobkiem ośmiu punktów zajmuje drugą pozycję w tabeli, ale tyle samo „oczek" na swoim koncie ma lider z Piły.

W Szczecinie doszło do pojedynku dwóch beniaminków. Przed meczem w lepszych humorach byli siatkarze Ślepska Suwałki, bowiem mieli już na swoim koncie trzy punkty, zaś Morze Bałtyk plasowało się w końcówce tabeli. Jednak po meczu świętować mogli gospodarze, którzy gładko ograli ekipę Adama Aleksandrowicza. Decydująca dla losów meczu była premierowa partia, w której Ślepsk prowadził dwoma, trzema punktami, ale w końcówce szczecinianie dogonili rywali i wygrali tą odsłonę. Goście podłamani takim obrotem sprawy nie zdołali nawiązać wyrównanej walki z podopiecznymi Zdzisława Gogola w dwóch kolejnych setach. Trzy punkty zdobyte w sobotnie popołudnie pozwoliły przesunąć się siatkarzom Morza na ósmą pozycję w tabeli, zaś Ślepsk spadł na dziewiąte miejsce.

W ostatnim spotkaniu trzeciej kolejki I ligi mężczyzn o punkty rywalizowały zespoły Trefla Gdańsk i Avii Świdnik. Wydawało się, że będzie to zacięte spotkanie, ale gdańszczanie nie dali większych szans ekipie ze Świdnika. Pierwsza odsłona to wyraźna dominacja gospodarzy. W dwóch następnych partiach toczyła się wyrównana walka lecz w końcówka lepsi okazywali się podopieczni Jerzego Strumiło. Wygrana za trzy punkty pozwoliła gdańszczanom przesunąć się na szóstą pozycję w tabeli (trzeba jednak pamiętać, iż mają oni dopiero dwa rozegrane pojedynki), zaś Avia z dorobkiem trzech "oczek" zajmuje jedenastą lokatę.