Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Pierwsza wygrana Kolibrów

Serie A: Pierwsza wygrana Kolibrów

Katarzyna Skowrońska-Dolata

Trzech setów potrzebowały zawodniczki Scavolini Pesaro, by pokonać w drugiej kolejce Seria A zespół Florens Castellana Grotte. Najbardziej zacięte były druga i trzecia odsłona, które podopieczne trenera Angelo Vercesi wygrały 25:21.

Katarzyna Skowrońska-Dolata pojawiła się na boisku w drugim secie. Polka zdobyła w tym czasie jeden punkt blokiem. Po dłuższej przerwie do gry wraca także Senna Usić, która weszła na boisku w trzecim secie i zapisała na swoim koncie jeden punkt z ataku.

Jestem zadowolony z gry zespołu w tym meczu – powiedział po meczu Angelo Vercesi, trener Scavolini. – Po meczu z Piacenzą musieliśmy zareagować [porażka Scavolini 0:3 – przyp.red.]. Przed nami nadal wiele pracy. Zawodniczki, które miały absencję w grze, zaczynają wracać do pełnych treningów. Jestem zadowolony także z tego, że wszystkie zawodniczki, które pojawiły się na boisku, zagrały bardzo dobrze.

Cgf Recycle Florens Castellana Grotte – Scavolini Pesaro 0:3

(18:25, 21:25, 21:25)

Florens Castellana Grotte: Dalia, Lipicer (8), Jontes (5), Biamonte (4), Soninha (10), Ritschelova (9), Sansonna (libero) oraz Caracuta, Labate (2) i Nagy (4)
Scavolini Pesaro: Ferretti (2), Saccomani (7), Garzaro (7), Marinkovic (11), Costagrande (22), Guiggi (8), Wijnhowen (libero) oraz Boscoscuro, Mari, Skowrońska (1) i Usic (1)