Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Najbardziej wyczekiwany siatkarz PlusLigi znowu w grze

Najbardziej wyczekiwany siatkarz PlusLigi znowu w grze

x - [stare] Mariusz Wlazly

Mariusz Wlazły po blisko półrocznej przerwie pojawił się na parkiecie w wyjazdowym meczu PGE Skry Bełchatów z Jastrzębskim Węglem. Mistrzowie Polski wygrali 3:1, a ich podstawowy atakujący kilka razy wszedł na boisko z ławki.

Na razie stać mnie tylko na krótkie momenty. Za mną dopiero dwa tygodnie treningów, pomału wchodzę do gry. Przez wiele miesięcy praktycznie nie miałem kontaktu z siatkówką. Jest ciężko, czuję ból, są zakwasy – przyznał Wlazły, który długo leczył uraz kolana.

W pierwszym secie w hali w Jastrzębiu zgasło światło. Po kilkunastu minutach wszystko wróciło do normy, ale na rozstrzygnięcie tej partii trzeba było długo czekać (35:33 dla gospodarzy).

Skra odrobiła straty, ale to Jastrzębski Węgiel mógł bez wielkich trudności wygrać trzeciego seta. Gospodarze prowadzili już 12:4, by niespodziewanie roztrwonić przewagę. Bełchatowianie niszczyli zagrywką rosyjskiego gwiazdora Pawła Abramowa, doprowadzili do stanu 18:18 i wygrali tę partię. To był moment przełomowy.

Taka sytuacja trafia się raz na 50 meczów – przyznał trener Skry Jacek Nawrocki.W hali Jastrzębia kluczem jest zagrywka i przyjęcie, a to nam dzisiaj wychodziło.

źródło: Super Express