Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Ruciak już o kwadracie nie pamięta

Michał Ruciak już o kwadracie nie pamięta

fot. archiwum

Pierwsze zwycięstwo we własnej hali wywalczyli gracze ZAKSY. - Myślę, że wynik odzwierciedla to, co się działo na parkiecie. W każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła byliśmy lepsi, i to zwycięstwo jest jak najbardziej zasłużone - komentował Andrzej Kubacki.

Rzeczywiście, przewaga gospodarzy ani przez moment nie była zagrożona. Świetną prace wykonywali przyjmujący i libero, podbijając sporo piłek. Blok nie był straszny Jakubowi Jaroszowi, ale tak przekonująca wygrana była możliwa dzięki świetnej zagrywce. W tym elemencie gry brylował przede wszystkim Michał Ruciak, który w drugim z rzędu meczu został wybrany na najlepszego zawodnika. Jak widać, złoty medal mistrzostw Europy przysłużył się naszym siatkarzom, bo wcześniej w taki sam sposób wyróżniony został Jarosz.

To nie przypadek. Po latach tułania się po różnych klubach i częstego stania w "kwadracie" [dla rezerwowych – przyp. red.] Michał trafił do nas i jego forma totalnie wzrosła. Pokazuje, że jest świetnym siatkarzem i teraz w Zaksie jest jedną z wiodących postaci – chwali swojego podopiecznego Kubacki.

Autorem tekstu jest Łukasz Baliński
Mieliśmy jeden z lepszych meczów pod względem serwów. To w dużej mierze ułatwiło nam dzisiaj tak dobrą grę. Co najważniejsze, wszyscy zagrywali dobrze. Jeżeli nie zdobywaliśmy punktów bezpośrednio po zagrywce to i tak skutecznie odrzucaliśmy przeciwnika od siatki. Wtedy oni nie umieli zagrać krótkiej, a my ustawialiśmy szczelny blok, nawet potrójny – ocenił MVP spotkania, Michał Ruciak. Wtórował mu Jakub Jarosz:Każdy element wyglądał w naszej grze dobrze. Wygraliśmy bardzo wysoko, bardzo pewnie, bez problemów. Na pewno wyróżniała się dzisiaj zagrywka i to był klucz do zwycięstwa. Trzeba jednak powiedzieć, że i gra w bloku była również dobra.

W żadnym secie ekipa z Kędzierzyna-Koźla nie pozwoliła dojść do głosu przeciwnikom i w całości kontrolowała sytuację na parkiecie. – Nie było dzisiaj jakiegoś nerwowego momentu. Od początku do końca graliśmy dobrze i to my w całości kontrolowaliśmy to, co dzieje się na boisku – uważa popularny „Jarski".

Sobotnia wygrana nad Jadarem Radom jest drugim zwycięstwem dla siatkarzy z Opolszczyzny w tym sezonie. – Staraliśmy się zagrać jak najlepiej, po prostu na maksa. Kolejnym rywalem będzie mistrz Polski – Skra Bełchatów. – Teraz czekają nas pojedynki z drużynami z tej „górnej półki". Będziemy chcieli w nich zaprezentować dokładnie to, co robimy codziennie na treningach. Tam wszystko wygląda bardzo dobrze – powiedział na zakończenie Ruciak.

Rozmawiała Dominika Kwiek

źródło: sport.pl, zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved