Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Kinga Kołosińska gościła u prorektora UMCS

Kinga Kołosińska gościła u prorektora UMCS

fot. archiwum

Ten rok był dla Kingi Kołosińskiej niezwykle udany. Zawodniczka AZS UMCS specjalizuje się w plażowej odmianie siatkówki, a tegoroczny sezon okrasiła zdobyciem czterech medali mistrzowskich imprez. W prawdziwą siatkówkę plażową weszła z impetem.

Na plan pierwszy wysuwa się rzecz jasna młodzieżowe MŚ, które zdobyła w angielskim Blackpool w parze z Moniką Brzostek. Jeżeli dołożyć do tego wicemistrzostwo Europy juniorek, srebro MP juniorek oraz brąz MP w gronie seniorek, można mówić o paśmie sukcesów.

Z tej okazji Kinga spotkała się z prorektorem UMCS ds. studenckich prof. Stanisławem Michałowskim. Zawodniczka wręczyła profesorowi pamiątkową koszulkę TPS.

Jestem niezwykle zaskoczona tym szumem medialnym, który towarzyszy mojemu sukcesowi – powiedziała Kinga Kołosińska.Młoda siatkarka AZS UMCS TPS Lublin na co dzień trenuje w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. – Mam tam idealne warunki. Ćwiczę przez cały rok pod balonem i mam do swojej dyspozycji aż cztery boiska – dodaje Kołosińska.

Lublinianka od 3 listopada będzie przygotowywać się do nowego sezonu. – W przyszłym roku zapewne częściej będę próbowała swoich sił w World Tourze. Więcej jednak będę wiedziała po rozmowach z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Po cichu marzę o starcie na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, ale nie wiem czy uda mi się tam zakwalifikować – tłumaczy siatkarka.

źródło: Dziennik Wschodni, Kurier Lubelski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved