Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga mężczyzn: Trzy punkty Krispolu

II liga mężczyzn: Trzy punkty Krispolu

ligi polskie - II liga

Zespół Krispolu Września odniósł drugą wygraną w tegorocznych rozgrywkach II ligi. Tym razem podopieczni trenera Krzysztofa Wójcika po zaciętym spotkaniu rozegranym na wyjeździe pokonali rezerwy Trefla Gdańsk 3:1.

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia wrzesińskich siatkarzy, za sprawą dobrej zagrywki Wojnowskiego i bloku Lesiaka . Przewaga utrzymywała się do 10 pkt. Wtedy dwa skuteczne bloki Trefla na atakującym Krispolu doprowadziły do remisu. Przy stanie 13:14 po błędzie w ataku trener Wójcik poprosił o pierwszy czas. Uwagi szkoleniowca przyniosły pozytywny skutek, szczególnie w grze obronnej. Dwa skuteczne bloki w wykonaniu Wojnowskiego i Józefczaka (16:14) zmusiły trenera Trefla do przerwania gry. Po czasie skuteczna zagrywka i bezbłędnie wykonane kontry przez gdańszczan doprowadziły do stanu (19:20). Wówczas o czas ponownie poprosił szkoleniowiec Krispolu. To jednak nie pomogło, bowiem dwa błędy w ataku Lesiaka i Więcka oraz wygrana kontra Trefla dały zwycięstwo w pierwszym secie zawodnikom z Gdańska (25:22).

Druga partia rozpoczęła się od asa serwisowego Wojnowskiego, następnie skuteczna kontra Iglewskiego i blok Iglewski/Józefczak dały prowadzenie Krispolowi (4:0). Przerwa na żądanie szkoleniowca Trefla nic nie zmieniła. Drużyna ze Wrześnii grała skutecznie w ataku i zagrywce, powiększała swoją przewagę. Dopiero dwa błędy w ataku Józefczaka i Iglewskiego ostudziły pozytywne emocje . Trener Wójcik przy stanie (12:8) poprosił o czas i nakazał zmianę (za Więcka wszedł Najdek ). To dało nowy impuls w grze Krispolu. Wygrana akcja w kontrze przez Iglewskiego oraz as serwisowy Wojnowskiego zmusiły trenera gdańszczan do wzięcia drugiej przerwy przy stanie (16:9). Przewaga siatkarzy z Wielkopolski rosła za sprawą dobrej gry w obronie i skutecznej kontry. Set zakończył się wynikiem 25:16 po błędzie w ataku Trefla.

Trzecia odsłona to nadal dobra gra wrześnian w tych elementach, co poprzednio. Dobry serwis, skuteczna kontra i błędy w ataku gospodarzy sprawiły, że przy stanie (15:8) Trefl miał wykorzystane dwa czasy. Pierwsza przerwa nie pomogła, druga wniosła ożywienie w grze obronnej młodych gdańszczan. Dwie udane kontry gości zmusiły trenera Krispolu do przerwy w grze. Na boisku pojawił się Grępka i gra wrześnian wróciła do normy, a set skończył się wynikiem 25:20. .

Czwarty set i jak się później okazało ostatni zaczął się strasznie nerwowo dla gości, bowiem stracili cztery punkty. Krótka przerwa na żądanie trenera Wójcika poprawiła na chwilę grę gości lecz as serwisowy zawodników z Gdańska zmusził po raz drugi trenera Wójcika do wzięcia przerwy przy stanie (6:9). Niewiele to pomogło, gdyż Trefl prowadził już (14:10). W tym momencie wróciła dobra dyspozycja w bloku Koteckiego i Wojnowskiego, a podbite piłki skutecznie kończył Iglewski doprowadzając do zmniejszenia przewagi Trefla do zaledwie jednego oczka (14:15). Pierwszy raz Krispol wyszedł na prowadzenie po skutecznym ataku z kontry Józefczaka (18:17). W samej końcówce błąd w ataku popełnił Trefl, a następnie po skutecznej obronie mecz atakiem zakończył Iglewski (25:23).

Najlepszym zawodnikiem meczu został Bartłomiej Wojnowski. Rozgrywający Krispolu imponował tego dnia zagrywką i umiejętnym rozkładem sił w ataku swojego zespołu.

Trefl II Gdańsk – Krispol Września 1:3
( 25:22, 16:25, 20:25, 23:25)