Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Gaudia Trzebnica rozprawiła się z SPS-em Częstochowa

II liga: Gaudia Trzebnica rozprawiła się z SPS-em Częstochowa

ligi polskie - II liga

Zawodniczki II-ligowego SPS-u Politechnika Częstochowa podejmowały lidera z Trzebnicy i wiele w tym meczu nie zwojowały. - Rywalki grały mądrze, doskonale taktycznie - ocenia rywalki trener studentek Politechniki Jakub Kuziorowicz.

Przede wszystkim dobrze broniły w polu, my natomiast popełnialiśmy zbyt dużo własnych błędów – dodaje.

W pierwszym secie wyrównana walka trwała do stanu 9:9. Później SPS stracił aż 10 punktów w jednym ustawieniu i ostatecznie przegrał seta do 15. W drugim i trzecim było już zdecydowanie lepiej, jednak końcówki tych partii należały do siatkarek z Trzebnicy.

SPS Częstochowa – Gaudia Trzebnica 0:3
(15:25, 22:25, 22:25)

SPS: Stachowicz, Kowalska, Korecka, Buśko, Nieczyporowska, Kudzia, Kędzia (libero) oraz Dzwonnik, Woźnicai Tysarczyk

W tabeli prowadzi Gaudia Trzebnica, na czwartym miejscu jest SPS, na ósmym Częstochowianka.