Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Akademiczki z Radomia bez punktów

II liga: Akademiczki z Radomia bez punktów

AZS Akademicki Związek Sportowy

Drugoligowe siatkarki AZS-u Politechniki Radomskiej ugrały zaledwie seta w spotkaniu z AZS-em AWF Warszawa. Była to druga w odstępie tygodnia porażka radomianek z zespołem ze stolicy. Przed tygodniem akademiczki przegrały u siebie ze Spartą Warszawa.

Zaraz po zakończeniu tamtego pojedynku trener Aleksander Klimczyk zapowiedział, że jego podopieczne postarają się odbudować w pojedynku ze stołecznym AWF-em. Po pierwszej partii rywalizacji w hali na Bielanach zanosiło się, że zapowiedzi szkoleniowca zostaną zrealizowane. Radomianki dość łatwo zdobyły set otwarcia, dominując zwłaszcza w końcówce. Niestety później nie było już tak kolorowo. W kolejnych odsłonach gospodynie wykazały swoją wyższość. Ostatnim momentem do podjęcia skutecznej walki była czwarta partia. Siatkarki Politechniki nie potrafiły jednak wykorzystać piłki setowej. Z kolei rywalki w grze na przewagi zachowały więcej zimnej krwi, wygrały set 27:25 i całe spotkanie.

AZS AWF Warszawa – AZS Politechnika Radomska 3:1
(22:25, 25:18, 25:18, 27:25)

AZS: Nadziałek, Sekutowska, Lachowska, Walczak, Jaroszek, Kucharska, Pluskota (libero) oraz Karbowska, Dobosz i Pasieczna