Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Beniaminek z Legionowa wygrał z Remagum MOSiR

I liga: Beniaminek z Legionowa wygrał z Remagum MOSiR

ligi polskie - I liga

Siatkarki Legionovii Legionowo sprawiły swoim kibicom dużą niespodziankę. We własnej hali pokonały zespół Remagum MOSiR Mysłowice bez straty seta. Po tej porażce mysłowiczanki znalazły się na ostatnim miejscu w tabeli rozgrywek.

W związku z trwającym remontem sali w Liceum im. Konopnickiej mecz odbył się na terenie Centrum Szkolenia Policji. Prawdopodobnie na hali CSP Legionovia będzie rozgrywać kolejne mecze do końca bieżącego roku.

Zespół gospodyń po dwóch porażkach chciał koniecznie wygrać to spotkanie. Zawodniczki wyszły na parkiet strasznie spięte i na początku pierwszy set był bardzo wyrównany. Przy stanie 10:11 na zagrywkę poszła Aneta Duda i od tego momentu miejscowa drużyna odskoczyła od rywalek, prowadząc 16:11. Legionowianki rozluźniły się i zaczęły skuteczniej atakować i blokować, broniąc równocześnie ataki przeciwniczek. Następną serię punktów zdobyły, gdy na zagrywce była Małgorzata Sikora. Ze stanu 17:13 po, utrudniających przyjęcie, dobrych zagrywkach i skutecznej grze na siatce na tablicy pojawił się wynik 23:13 i było po secie. Gospodynie wygrały seta 25:15.

W drugim secie zawodniczki z Mysłowic zaczęły popełniać mniej błędów własnych, ale miejscowe zawodniczki prowadziły spokojnie przez cały set. Wygrały go bez problemów 25:19.

W trzecim secie zawodniczki z Legionowa odskoczyły na początku seta, prowadząc 6:1 i prowadził spokojną grę. W połowie seta uwierzyły chyba, że da się wygrać na stojąco i przeciwniczki zdobyły kilka punktów, zbliżając się na niebezpieczną odległość. Trener Robert Kupisz wziął w tym momencie czas i po krótkiej ostrej reprymendzie zawodniczki powróciły na parkiet, by wygrać seta 25:22.

Legionovia Legionowo – MOSiR Mysłowice 3:0
(25:15, 25:19, 25:22)

LTS Legionovia: Kupisz, Wrzesińska, Duda, Baran, Sikora, Laskowska, Jabłońska (libero) oraz Trojnar i Kaca