Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Wyjazdowe zwycięstwo Asystelu Novara z Piacenzą

Wyjazdowe zwycięstwo Asystelu Novara z Piacenzą

liga włoska (K)

W II kolejce włoskiej ligi spotkały się dwie drużyny, które w swoich składach mają reprezentantki Polski. Lepsza okazała się drużyna Anny Podolec pokonując zespół Joanny Kaczor po bardzo wyrównanym pojedynku.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęły siatkarki z Novary obejmując prowadzenie 16:5. Do końca pierwszej partii kontrolowały wydarzenia na parkiecie i ostatecznie wygrały 25:14.

Druga odsłona to z kolei bardzo dobry początek zespołu Joanny Kaczor czyli drużyny z Piacenzy. Objęły one prowadzenie 5:0. Jednak siatkarki Asystelu odrobiły straty i wyrównały stan tego seta na 8:8. Do końca seta trwała bardzo zacięta walka a większą odpornością wykazały się gospodynie i wyrównały stan meczu na 1:1.

Trzeci set był bardzo podobny do pierwszego. Koleżanki Anny Podolec, która w tym spotkaniu jeszcze nie zagrała, objęły wysokie prowadzenie i cały czas miały wynik tej partii pod kontrolą, ostatecznie wygrywając do 20.

Kolejna odsłona miała doprowadzić siatkarki RebecchiLupa Piacenza do tie-breaka tak też się stało. Gospodynie cały czas prowadziły, chociaż ta przewaga nie była zastraszająco wysoka. Końcowy wynik wskazuje jednak, że piąty set w tym meczu jest bardzo sprawiedliwym rozwiązaniem.

Tie-break miał bardzo wyrównany przebieg aż do stanu 12:12. Później, jak to zwykle bywa w piątych partiach, więcej szczęścia miały siatkarki Asystelu Novara i to one zakończyły zwycięsko ten trwający 2 godziny i 8 minut mecz.

Joanna Kaczor zdobyła dla swojej drużyny 11 punktów, a Anna Podolec, jak już wspominałem, w tym spotkaniu nie zagrała, gdyż po ciężkiej kontuzji nie jest jeszcze w pełni sił.

RebecchiLupa Piacenza – Asystel Volley Novara 2:3
(14:25, 25:23, 20:25, 25:17, 13:15)

RebecchiLupa Piacenza: Mazzocchi (L), Croce (L), Dall’ora 12, Angeloni 11, Kaczor 11, Borrelli 10, Nicolini, Petrucci, Stufi 10, Beier 8, Jerkov, Rondon 5.
Asystel Volley Novara: Rosso, Paggi 2, Barcellini 22, Barazza 16, Kirillova 3, Zardo, Scarabelli (L), Flier 16, Sirressi (L), Tom 12, Camera.