Strona Główna > Aktualności > ORLEN Liga > PlusLiga Kobiet: Łodzianki postraszyły i rozdrażniły Muszyniankę

PlusLiga Kobiet: Łodzianki postraszyły i rozdrażniły Muszyniankę

x - [stare] PlusLiga Kobiet

Debiut w PlusLidze rozpoczął się dla siatkarek Organiki Budowlanych Łódź wyśmienicie - wygrały pierwszego seta z Muszynianką 28:26. Jednak im dłużej grały, tym coraz bardziej mistrzynie Polski pokazywały, kto jest lepszy. Muszynianka wygrała ostatecznie w Łodzi 3:1.

Przyjezdne rozpoczęły pierwszego seta od udanego ataku i bloku. Pierwszy punkt dla łodzianek zdobyła z ataku Małgorzata Niemczyk (1:3). Straty jeszcze bardziej zmniejszyła Michela Teixeira (4:5). Gospodynie grały coraz pewniej, natomiast rywalki próbowały odnaleźć swój rytm gry. Autowy atak Agnieszki Bednarek-Kaszy dał remis 6:6. Zespoły grały falowo. Dwa punkty pod rząd wędrowały raz do jednej, raz do drugiej drużyny. Podczas pierwszej przerwy technicznej Mineralne prowadziły 8:6. Od stanu 12:11 dla Muszynianki przyjezdne zaczęły powiększać straty. Po bardzo dobrej zagrywce Aleksandry Jagieło podopieczne Bogdana Serwińskiego prowadziły 14:11. Także po drugiej przerwie technicznej Mineralne utrzymywały przewagę. Atak Joanny Mirek dał im wynik 17:13. Dopiero w samej końcówce siatkarki Organiki zaczęły gonić wynik. Nieudany plas Sylwii Pyci pozwolił gospodyniom zmniejszyć straty do jednego punktu (22:23), a po ataku Katarzyny Zaroślińskiej było 24:24. Seta zakończył autowy atak Mirek, a łodzianki zwyciężyły 28:26.

Druga partia rozpoczęła się po myśli Organiki. Po skutecznej akcji Zaroślińskiej prowadziły 3:0, jednak rywalki bardzo szybko odrobiły straty. Przy stanie 4:4 o czas poprosił trener Wiesław Popik. Jednak to rywalki grały coraz lepiej, a co ważne wyszły na prowadzenie. Po ataku ze środka Agnieszki Bednarek-Kaszy było 9:7 dla Mineralnych. Przed drugą przerwą techniczną łodzianki zmniejszyły straty do jednego punkty, ale był to stan chwilowy. Na boisku w ekipie gości pojawiła się Anna Witczak, po ataku której Muszynianka prowadziła na drugiej przerwie technicznej 16:14. Po bloku na Zaroślińskiej Mineralne prowadziły już 22:19, a pierwszą piłkę setową dał im atak Witczak. Ta sama zawodniczka zakończyła drugą partię wynikiem 25:23.

O dwóch kolejnych partiach miejscowe z pewnością będą chciały szybko zapomnieć. W trzeciej partii pięć punktów pod rząd na samym początku zdobyły Mineralne. Dopiero po autowej zagrywce Izabeli Bełcik łodzianki zapisały na swoim koncie pierwszy punkt. Jednak dalej dominowały podopieczne Bogdana Serwińskiego. Podczas pierwszej przerwy technicznej prowadziły 8:3. Po krótkim odpoczynku łodziankom udało się zablokować Izabelę Żebrowską, ale także to nie przyniosło przełamania w ich grze. Świetny atak Witczak dał Mineralnym prowadzenie 14:4. Z tak wysoką przewagę siatkarki z Muszyny mogły sobie pozwolić na spokojniejszą grę, a nawet na drobne błędy. Szósty punkt dla Organiki dała autowa zagrywki Żebrowskiej, jednak Mineralne miały na koncie aż 16 punktów. Błąd podwójnego odbicia Marty Pluty spowodował, że rywalki prowadziły aż jedenastoma punktami (21:10). Bez żadnych problemów przyjezdne zwyciężyły 25:13, a ostatni punkt zdobyły dzięki autowej zagrywce Karoliny Kosek.

Początek czwartej partii to rewelacyjna gra mistrzyń Polski. Po ataku Jagieło było 3:0, ale na tym Mineralne nie zakończyły. Doprowadziły do przewagi 8:0 i dopiero po pierwszej przerwie technicznej Małgorzata Niemczyk zdobyła pierwszy punkt dla łodzianek. Dobre akcje Zaroślińskiej i Kosek spowodowały, że straty gospodyń zmniejszyły się do pięciu punktów. Wystarczyło jednak, że skutecznie zaatakowała Żebrowska, a następnie walkę na siatce wygrała Bełcik, aby przyjezdne znów miały bezpieczną przewagę (13:6). Po ataku Doroty Pykosz zespoły zeszły na drugą przerwę techniczną przy prowadzeniu Mineralnych 16:7. Do końca partii ekipa z Muszyny kontynuowała bardzo dobrą grę. Na parkiecie mogły pojawić się na dłużej Marta Solipiwko i Elżbieta Skowrońska. Po ataku tej pierwszej Muszynianka prowadziła 20:10. Dwie akcje później świetnie zaprezentowała się Skowrońska, a jej zespół prowadził już 23:10. Ostatni punkt zdobyła Solipiwko i ostatecznie set zakończył się wygraną Mineralnych 25:12.

Budowlani Łódź – Muszynianka Muszyna 1:3

(28:26, 23:25, 13:25, 12:25)

Budowlani: Teixeira (3), Szeluchina (8), Pluta (2), Koczorowska (4), Niemcvzyk (6), Zaroślińska (18), Ciesielska (libero) oraz Kosek (10), Nowakowska (1), Jóźwicka i Jasińska (1)

Muszynianka: Bełcik (5), Bednarek-Kasza (11), Mirek (5), Pycia (3), Żebrowska (15), Jagieło (20), Zenik (libero) oraz Witczak (11), Pykosz (7), Skowrońska (1), Solipiwko (2) i Śrutowska