Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Pierwsze punkty Volleya Rybnik

Pierwsze punkty Volleya Rybnik

ligi polskie - II liga

Aż do szóstej kolejki siatkarscy kibice z Rybnika musieli czekać, by ich drużyna zdobyła punkty. Pierwsze dwa siatkarze T.S. Volley Rybnik wywalczyli w meczu wyjazdowym po wygranej w pięciu setach z zespołem Delic Pol Częstochowa.

Bardzo wyrównany i zacięty był pojedynek zespołów z Częstochowy i Rybnika. Nie dość, że zakończył go dopiero tie-break, to jeszcze każdy z setów sam w sobie był bardzo wyrównany, a obie ekipy wygrywały poszczególne sety minimalną ilością punktów. Rybniczanie dwa razy obejmowali prowadzenie (1:0 i 2:1) a gospodarze dwa razy doprowadzali do wyrównania. Tie-break należał jednak do gości i mogli się oni cieszyć ze zdobycia pierwszych punktów w tym sezonie. Po tym zwycięstwie podopieczni Wojciecha Kasperskiego awansowali o jedno oczko w tabeli i wyprzedzają drużynę z Wałbrzycha. Warto dodać, że już w najbliższą sobotę dojdzie w Rybniku do meczu obu tych zespołów. Będzie to duża szansa dla Volleya Rybnik, by pójść za ciosem i zainkasować kolejne punkty.

Delic Pol Częstochowa – T.S. Volley Rybnik 2:3

(26:28, 30:28, 20:25, 25:23, 10:15)