Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ligue A: Wygrane faworytów

Ligue A: Wygrane faworytów

Francja

Zakończyła się już czwarta kolejka francuskiej Ligue A. Obyło się bez większych niespodzianek, ponieważ swoje mecze wygrali faworyci. W najciekawszym spotkaniu weekendu Alès przegrał po pięciosetowym pojedynku z Montpellier 2:3.

W tym pojedynku kibice oglądali sporo obron z obu stron. Gospodarze wygrali bardzo pewnie pierwsze dwie partie inaugurujące mecz, kolejno 25:18 i 25:14. Wszystko wskazywało na to, że pojedynek się w trzech setach. Jednak ambitni zawodnicy z Montpellier pokazali, że będą groźni w lidze dla każdego. Bardzo dobrze w pierwszych dwóch partiach grał Rogeri Brizola, ale w następnych odsłonach spisywał się słabiej. Przyjezdni nie spodziewanie po bardzo słabych dwóch partiach, kolejne, po fantastycznej walce, wygrają gospodarze – 28:26 i 25:23. Bezwzględnie najlepszym graczem na boisku był Philip Schneider, który swój zespół poprowadził do wygranej w tie-breaku. Set prawdy już od samego początku należał do gości, którzy zaczęli zagrywać mocniejszą zagrywkę. Do dobrze prezentującego się Schneidera przyłączył się też Itamar Stein i Montpellier, wygrywając piątą partię 15:9 i cały mecz 3:2.

Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Jaromir Kolacny (23 pkt), a w zespole gości – Philip Schneider (21 pkt). Watro dodać, że gospodarze mieli znacznie więcej punktowych bloków bo aż 19, podczas gdy ich rywale zaledwie 5.

MVP: Philip Schneider

Alès – Montpellier 2:3
(25:18, 25:14, 26:25, 23:25, 9:15)

Josserand Arnaud (trener Montpellier) – Mam dużo uwag do gry w pierwszych dwóch setach. Po przegranych dwóch partiach zrobiłem zmiany i to przyniosło skutek. Bardzo dobrze wprowadził się Schneider, a także zaczęliśmy bronić coraz lepiej. Dobrze, że mamy szeroką ławkę rezerwowych i w każdym momencie można zmienić słabiej spisującego się zawodnika.

Bez niespodzianki zakończyło się spotkanie po między Tours a Avignon. Faworyci wygrali bardzo pewnie w trzech setach. W tym spotkaniu najlepiej spisywał się David Konecny, który w trzech setach zdobył (18 pkt) dla swojego zespołu. Każdy set rozpoczynał się od kilku punktowej przewagi gospodarzy, dzięki czemu przyjezdni musieli cały czas gonić wynik. Jak się okazało później, z niepowiedzeniem. Dzięki tej wygranej Tours nadal jest w górnej części tabeli, a Avignon okupuje ostatnie miejsce z zerowym dorobkiem punktowym.

MVP: David Konecny

Tours – Avignon 3:0
(25:11, 25:17, 25:16)

Pewną wygraną w tym weekendzie mogą się pochwalić także siatkarze Sète, którzy w niespełna godzinę pokonali Narbonne. Do zwycięstwa gospodarzy przyczyniła się bardzo dobra gra w zagrywce (5 asów serwisowych), a ich rywale mieli duże problemy z przyjęciem. Zawodnicy Narbonne najbliżej wygranej w secie byli w pierwszej odsłonie, prowadząc już nawet 19:18). Większym doświadczeniem wykazali się jednak gospodarze, którzy ostatecznie zwyciężyli 25:22. Kolejne sety były już bardziej jednostronne, a to za sprawą coraz słabszej gry Narbonne.
Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Jovicę Simovskiego, który dla swojego klubu zdobył 14 pkt.

MVP: Jovica Simovski

Sète -Narbonne 3:0
(25:22, 25:20, 25:22)

W jednym z ostatnich meczów tej kolejki PRO A, Tourcoing pokonał na wyjeździe zespół Nice 3:1. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczą m.in. wyniki w poszczególnych partiach. Jedynie pierwszy set miał jednostronny przebieg. Zwycięsko wyszli z niego przyjezdni, wygrywając 25:21. Jednak kolejne sety były już bardzo wyrównane. Zawodnicy Nice zdołali triumfować jedynie w drugiej partii (25:23), a kolejne odsłony meczu należały już do gości.
MVP spotkania został Filip Rejlek. Dzięki tej wygranej Tourcoing zajmuje już trzecie miejsce w ligowej tabeli.

MVP: Filip Rejlek

Nice – Tourcoing 1:3
(21:25, 25:23, 27:29, 23:25)