Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jan Such: Pewnego pułapu nie da się przeskoczyć

Jan Such: Pewnego pułapu nie da się przeskoczyć

fot. archiwum

W ubiegłym sezonie, po nieudanej pierwszej rundzie rozgrywek, prezes Jadaru Radom, Tadeusz Kupidura zwolnił ówczesnego trenera Mirosława Zawieracza. - Teraz może zrobić to samo - przyznał Jan Such po porażce Jadaru w Kędzierzynie-Koźlu.

Szkoleniowiec Jadaru doskonale wie, że najważniejsze mecze dla jego drużyny dopiero nadejdą. Dlatego twierdzi, że w Kędzierzynie jego chłopcy… trochę "potrenowali" przed ważnym bojem z AZS Tytanem Częstochowa. Trzy mecze, zero punktów i zero wygranych setów. Bilans siatkarzy Jadaru Radom nie przedstawia się imponująco.

Grał pan w Kędzierzynie niejeden mecz, był pan nawet kiedyś trenerem Mostostalu. Dostał pan tu większe lanie niż teraz?

Jan Such:Myśmy tu przyjechali… potrenować. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że gospodarze są zdecydowanie lepsi. ZAKSA ma drużynę, która walczy o podium. Ich zawodnicy grają w reprezentacji, co chwilę dostają jakieś szable czy inne wyróżnienia. A my? W zeszłym roku walczyliśmy o utrzymanie w barażach i w tej sprawie niewiele się zmieniło. Na naszej półce są drużyny z Olsztyna, warszawska Politechnika, Wieluń i może AZS Częstochowa. Chociaż ci ostatni mogą pourywać punkty silniejszym. Reszta to drużyny lepsze od nas i dzisiaj było to doskonale widoczne.Jeszcze trzy dni temu mówił pan, że Sirianis Hernandes nie zagra ze względów dyscyplinarnych. Okazało się jednak, że się pan "złamał".

Wynikało to z sytuacji i kontuzji z zespole…

W sprawdzianach przedsezonowych wasza gra wyglądała jednak dużo lepiej.

Pewnego pułapu nie da się jednak przeskoczyć. Rzeczywiście w meczach towarzyskich wygrywaliśmy, ale tam gra się bez obciążenia, na luzie. Teraz w lidze jest już twarda walka i wygrywają lepsi.

Graliście, poza Skrą, ze wszystkimi kandydatami do medali. Która drużyna jest pana zdaniem najlepsza?

Ja powiem inaczej. Z tych ekip, z którymi graliśmy, najsłabsze wydaje się Jastrzębie, chociaż mają taka gwiazdę jak Abramow. A na mecz Resovii z ZAKSĄ czekam z ogromnym zainteresowaniem. Powinien stać na świetnym poziomie , a ZAKSA jeśli zagra tak jak dzisiaj – szybkie rozegranie, doskonała zagrywka i atak. Jeśli będą tak jak dzisiaj bronić to mają ogromne szanse na sukces.

Jak pan ocenia grę ZAKSY na tle innych, silnych rywali?

Bardzo dobrze. Nie wiem "jakim prawem" przegrali u siebie z Delectą. Być może to jest tak, że jeśli im się twardo przeciwstawisz od początku to po prostu się gubią. Jeśli jednak, tak jak my dzisiaj, nie postawi się im twardych warunków, to zaczynają szaleć. Wszystko im wychodzi, zagrywka obrona, atak i nie ma szans na równą grę.

W ubiegłym sezonie Jadar przegrał osiem meczów w pierwszej rundzie i prezes Tadeusz Kupidura zwolnił trenera Mirosława Zawieracza i zastąpił go nie kto inny tylko Jan Such. Nie boi się pan, że sytuacja się powtórzy i powiedzą – panu już dziękujemy!

Tak, prezes może to zrobić w każdej chwili. A wy redaktorzy jesteście od tego, żeby to potem "pozbierać".

Rozmawiał Wojciech Potocki – SportoweFakty.pl

Więcej w serwisie SportoweFakty.pl

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved