Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: MKS MOS Będzin liderem

II liga M: MKS MOS Będzin liderem

ligi polskie - II liga

To był piękny prezent dla trenera MKS MOS Interpromex Będzin. Rafał Legień obchodził w sobotę 40. urodziny i jednocześnie imieniny. Siatkarze sprawili prezent swojemu szkoleniowcowi i wygrali 3:0. Powrócili również na fotel lidera.

Przed spotkaniem z drugą drużyną Resovii Rzeszów, trenerowi Rafałowi Legieniowi z okazji jego święta wręczono kwiaty. Uczynił to prezydent Będzina, Radosław Baran, a także poseł Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Dolniak.

Na boisku uprzejmości nie było, a od początku do ataków rzucili się miejscowi siatkarze. MKS wyszedł na trzypunktową przewagę przy stanie 5:2 i sukcesywnie ją powiększał. Goście z Rzeszowa nie mogli znaleźć sposobu na bardzo dobrze funkcjonujący blok, a także ataki gospodarzy. Kiedy MKS prowadził już 10:4, Resovia przebudziła się i zdobyła aż pięć punktów z rzędu. Było to efektem głównie autowych ataków podopiecznych Rafała Legienia. Będziński klub jednak bardzo szybko podniósł się z kolan i wypracował sobie ośmiopunktowa przewagę. Seta zakończyła zagrywka w aut Mateusza Wojtowicza.

Drugi set wyglądał podobnie, choć Resovia postawiła cięższe warunki. MKS wygrywał już 3:0, jednak stratę goście odrobili. W połowie seta miejscowa drużyna prowadziła już tylko jednym punktem (12:11), a taka przewaga utrzymywała się się do wyniku 20:19. Wtedy będziński klub rzucił się do ataku, a Resovia zaczęła popełniać błędy. Dwukrotnie źle atakował Wojtowicz, który ewidentnie nie miał najlepszego dnia. Dobrze sprawował się za to blok MKS-u. Set zakończył się prowadzeniem gospodarzy 25:20.

W trzeciej odsłonie Resovia wychodziła dwukrotnie na prowadzenie (4(5 i 7:8). Będzinianie jednak za każdym razem straty odrabiali, a duża była w tym zasługa Damiana Zborowskiego, który po słabszym początku meczu, w trzecim secie prezentował się wyśmienicie. Swoje "trzy grosze" dorzucił również Marcin Kantor, a jego ataki były nie do powstrzymania. Resovia tylko w pierwszej części seta wydawała się być równorzędnym rywalem. Im bliżej końca meczu, tym przewaga się powiększała, a seta zakończył blok Damiana Millera. MKS wygrał 25:19, a w całym meczu 3:0.

Po spotkaniu kibice odśpiewali trenerowi gromkie "sto lat", a od drużyny szkoleniowiec otrzymał tort w kształcie piłki siatkowej. – Jestem bardzo zadowolony z gry całego zespołu. Zagraliśmy równo i w zasadzie nie mam do chłopaków uwag. Trochę ciężej trenowaliśmy na początku tygodnia, głównie pod kątem środowego meczu pucharowego – powiedział trener. Z klubu płyną kolejne dobre informacje. Prawdopodobnie do treningów już w przyszłym tygodniu powróci Przemysław Kasparek.

Bardzo dobre wieści dla kibiców MKS-u przyszły również z Krosna, gdzie Karpaty niespodziewanie wygrały nad Politechniką Krakowską 3:1. Dzięki temu MKS wskoczył na pozycję lidera z dorobkiem 16 punktów i 3 oczkami przewagi nad niedawnym rywalem.

A w środę MKS MOS zmierzy się w kolejnym spotkaniu pucharowym z pierwszoligowym BBTS Bielsko-Biała, który pauzował w tej kolejce. Spotkanie odbędzie się w łagiskiej hali o 17.

MKS MOS Interpromex Będzin – AKS Resovia Rzeszów 3:0
(25:16, 25:20, 25:19)

MKS MOS Będzin: Mędrzyk (4), Miller (6), Syguła (2), Dzierżanowski (13), Łapuszyński (8), Świechowski (8) i Potera (libero), a także Kantor (8), Zborowski (8), Tomczyk.
Resovia Rzeszów: Filip (6), Kazała (9), Wojtowicz (8), Karlik (1), Bryliński (2), Płonka (4) i Głód (libero) oraz Kruk, Skarbowski (1), Świst (4), Długosz (1)