Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: AZS z Zielonej Góry wygrywa z Olimpią

II liga M: AZS z Zielonej Góry wygrywa z Olimpią

ligi polskie - II liga

Albo wygrywają do 22, albo nie wygrywają wcale. Taką tezę można postawić po sobotnich derbach w drugiej lidze. AZS Zielona Góra pokonał Olimpię Sulęcin 3:1. Akademicy po sześciu kolejkach plasują się na 2. miejscu tabeli grupy pierwszej.

Pierwsze dwa sety przypominały ostatnie pojedynki zielonogórzan z Wrześnią i Sulechowem. Akademicy grali lekko gładko i przyjemnie. Na środku szalał Kuba Kowalczyk, Piotr Borkowski wspólnie z Łukaszem Klucznikiem mogli popisywać się graniem podwójnej krótkiej, w ataku jak zwykle solidnie prezentował się Wojciech Lis. Obie partie zakończyły się spokojnym zwycięstwem gospodarzy do 22. W trzeciej partii miejscowi zawodnicy przespali początek i gdy po raz pierwszy sulęcinianie zablokowali Kowalczyka, wygrywali już 10:6. Prowadzenia nie oddali już do końca seta.

Świetną partię rozgrywali Marcin Nakonieczny z Michałem Koconiem. Spokój na środku bloku wprowadził doświadczony Roman Bartuzi. Czwarta partia to wyrównana walka z obu stron. W końcówce świetnie zaczął funkcjonować blok gospodarzy. Nie do przejścia był Piotr Przyborowski, który w ostatniej partii założył trzy "czapy" sulęcinianom. Zielonogórzanie po raz trzeci wygrali do 22 i mogli cieszyć się z szóstego zwycięstwa w rozgrywkach. – To był ciężki mecz. Szczerze mówiąc, myślałem, że będzie tie-break. Słowa uznania dla Piotrka Przyborowskiego, za jego pracę na bloku w ostatnim secie. To on jest bohaterem tego spotkania – powiedział zmęczony, ale szczęśliwy kapitan zielonogórzan Mikołaj Mariaskin.

AZS Zielona Góra – Olimpia Sulęcin 3:1
(25:22, 25:22, 19:25, 25:22)