Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrzej Stelmach: Jest nam ogromnie wstyd

Andrzej Stelmach: Jest nam ogromnie wstyd

fot. archiwum

Wczorajsze spotkanie rozegrane w ramach 3. kolejki PlusLigi siatkarze Pamapolu nie mogą zaliczyć do udanych. Po wyrównanym pierwszym secie podopieczni Damiana Dacewicza musieli uznać wyższość gospodarzy.

Andrzej Stelmach (kapitan Pamapolu Siatkarza Wieluń): Chciałbym powiedzieć tylko tyle, że jest nam ogromnie wstyd, iż od drugiego seta do samego końca nie podjęliśmy praktycznie walki. Rzeszów odrzucił nas od siatki bardzo dobrą zagrywką, tym elementem pokrzyżował nam szyki. Jedynie z tego pierwszego seta możemy być zadowoleni. Zapłaciliśmy frycowe. Mam nadzieję, że to pierwszy i ostatni taki mecz w naszym wykonaniu. Wypada przeprosić kibiców i naszych i wszystkich, którzy tu przyszli. Liczyliśmy się z tym, że będzie walka. Nie byliśmy faworytem tego spotkania, ale chcieliśmy bardziej utrudnić Resovii zwycięstwo. Niestety nie udało się. Naprawdę jest mi bardzo wstyd. Mam tylko nadzieję, że to była wpadka i od następnego meczu będziemy prezentować się przynajmniej tak jak w dwóch pierwszych spotkaniach. Nie patrzę nawet w statystyki, ale zdecydowanie przegraliśmy w przyjęciu.

Damian Dacewicz (trener Pamapolu Siatkarza Wieluń): Zdawałem sobie sprawę, że w Rzeszowie zgromadzi się wielu kibiców, którzy będą oczekiwali dobrego widowiska. Takie widowisko mieliśmy tylko w pierwszym secie. Niestety wyrównaną walkę podjęliśmy tylko w początkowej odsłonie. Nie potrafiliśmy kontrolować tych sytuacji i tych piłek, które powinniśmy zamieniać na punkty. Przegrana końcówka nie przekreślała nas w dalszej części tego meczu, ale nie spodziewałem się, że po pierwszym secie i po takiej walce staniemy w drugiej odsłonie, a stanęliśmy na całej linii. Nie funkcjonowały nam żadne elementy. W Wieluniu są zawodnicy, którzy grają z drużynami z najwyższych półek, jest to dla nich chleb powszedni, ale są również i tacy siatkarze, którzy grali tylko w pierwszej lidze. Dziś doznali prawdziwej lekcji, zobaczyli, czego nie wolno robić, jak nie należy grać. Tak będziemy uczyć się cały sezon – jak powinniśmy grać, aby w tej PlusLidze walczyć jak równy z równym z silnymi zespołami i zdobywać punkty. Dzisiaj tego nie udało nam się niestety, ale muszę również powiedzieć, że pomimo naszej słabej gry, Resovia od drugiego seta pokazała, jaką ma siłę ognia jeśli chodzi o zagrywkę, jak dobrze ustawiony jest cały zespół również z tymi zawodnikami, którzy dawali bardzo dobre zmiany. Pomimo tego, że nie było Wojtka Grzyba, nie było widać, że ten zespół jest niekompletny. Wszyscy zawodnicy zagrali naprawdę na wyśmienitym poziomie. Wielkie słowa uznania należą się Resovii za ten mecz. Gratuluję.

Krzysztof Gierczyński (kapitan Asseco Resovii Rzeszów): Na pewno cieszymy się z tego, że wygraliśmy ten mecz, szczególnie z tej pierwszej partii, która ustawiła całe spotkanie. Było 28:26, także równie dobrze mogło się to skończyć w drugą stronę i kto wie jakby wtedy wszystko się skończyło. Ten pierwszy set to była inauguracja sezonu na własnej hali, dlatego były dodatkowe emocje, dodatkowe nerwy i było to widać w naszej grze. W drugim secie, to co zostało już powiedziane – nasza dominacja nie podlegała dyskusji. Wielunianie mieli problemy z przyjęciem i wyprowadzeniem ataku i tak się kończy gra zespołów, które mają problemy z tymi elementami. Trzeci set to również nasza spokojna mądra, równa gra. Pokazaliśmy tutaj większe doświadczenie w decydujących momentach i zasłużenie dzisiaj wygraliśmy na inaugurację przed własną publicznością."Ljubo Travica (trener Asseco Resovii Rzeszów): Bardzo trudno powiedzieć cokolwiek po takim meczu. Mówiliśmy przed tym spotkaniem, że ten pierwszy set w tym sezonie przed naszymi kibicami będzie trudny i tak też było, jednak był to dobry set pełen walki z obu stron. W drugiej i trzeciej partii bardo dobrze funkcjonowała nasza zagrywka. Zagrywaliśmy mocno i ryzykownie. Przeciwnicy nie mogli grać tego co potrafią, ponieważ nie umieli dobrze przyjąć naszych serwisów.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved