Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Włoszki w Pucharze Wielkich Mistrzyń bez Aguero

Włoszki w Pucharze Wielkich Mistrzyń bez Aguero

fot. archiwum

Trener żeńskiej reprezentacji Włoch Massimo Barbolini podał nazwiska dwunastu zawodniczek, które w dniach 10-15 listopada walczyć będą w Pucharze Wielkich Mistrzyń w Japonii. W kadrze zabrakło Taismary Aguero, jednej z największych gwiazd „Azzurre".

Atakująca mistrzyń Europy postanowiła zakończyć reprezentacyjną karierę. – To była bardzo trudna decyzja, ale po tylu latach gry w reprezentacji, po tylu zwycięstwach, które przynosiły mi ogromną satysfakcję, chciałabym odpocząć zarówno fizycznie jak i psychicznie. Przykro mi, że stało się to tak szybko i niespodziewanie, jednak sądzę, że osoby, które znają mnie długo w pełni zrozumieją tę decyzję – napisała na swojej oficjalnej stronie internetowej Taismary Aguero.

Komunikat Aguero o wycofaniu się z gry w reprezentacji wywołał falę zdumienia we Włoszech.
– To zaskakująca decyzja, nikt się jej nie spodziewał – skomentowała przyjmująca reprezentacji Francesca Piccinini.Przykro mi, że tracimy tak ważną zawodniczkę. Będzie nam brakowało jej doświadczenia, ale mamy w zespole Serenę Ortolani, która jest młoda i ma wielką chęć do gry.

Z prawdopodobną następczynią Aguero, 22-letnią atakującą Foppapedretti Bergamo, Sereną Ortolani wiązane są duże nadzieje. – Tai jest jedną z najsilniejszych zawodniczek na świecie, trudno będzie ją zastąpić. Teraz stawiam na młodą Serenę Ortolani, która ma duże umiejętności. Ponadto posiada warunki, by zostać najlepszą atakującą na świecie – oceniła była reprezentantka Włoch Maurizia Cacciatori. Jej zdaniem odejście podpory reprezentacji nie ściągnie czarnych chmur na przyszłość drużyny. – To silna grupa, którą prowadzi znakomity trener. Nie musimy martwic się o przyszłość tej reprezentacji.W ekipie, która uda się do Japonii, oprócz Taismary Aguero, zabraknie trzech zawodniczek, które z niedawnych Mistrzostw Europy w Polsce przywiozły zloty medal: środkowej Lucii Crisanti, przyjmującej Manueli Secolo oraz libero Enriki Merlo. W miejsce Merlo trener Massimo Barbolini powołał siatkarkę Asystelu Novara Immę Sirresi. Z Ortolani o miejsce w szóstce rywalizować będzie atakująca z Novary, Cristina Barcellini.

Pierwszym przeciwnikiem Włoszek w Pucharze Wielkich Mistrzyń będzie reprezentacja Tajlandii. Następnie mistrzynie Starego Kontynentu zmierzą się z siatkarkami Korei, Dominikany, Brazylii i Japonii.

Kadra reprezentacji Włoch na Puchar Wielkich Mistrzyń
Rozgrywające:
Giulia Rondon (RebecchiLupa Piacenza)
Eleonora Lo Bianco (Foppapedretti Bergamo)
Środkowe :
Jenny Barazza (Asystel Volley Novara)
Valentina Arrighetti (Foppapedretti Bergamo)
Simona Gioli (Dinamo Moskwa)
Atakujące:
Cristina Barcellini (Asystel Volley Novara)
Serena Ortolani (Foppapedretti Bergamo)
Przyjmujące:
Lucia Bosetti (Foppapedretti Bergamo)
Francesca Piccinini (Foppapedretti Bergamo)
Antonella Del Core (Foppapedretti Bergamo)
Libero:
Paola Cardullo (MC Carnaghi Villa Cortese)
Imma Sirresi (Asystel Volley Novara)

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved