Strona Główna > Aktualności > ORLEN Liga > PlusLiga Kobiet: Trzy punkty zostały w Bielsku-Białej

PlusLiga Kobiet: Trzy punkty zostały w Bielsku-Białej

BKS Aluprof Bielsko-Biała

Pierwsze spotkania w nowym sezonie PlusLigi siatkarek za pasem. W jednym z nich  wicemistrzynie kraju Aluprof BKS Bielsko-Biała pokonał w trzech szybkich partiach rywalki ze Stali Mielec. Trzy oczka zostały więc w mieście srebrnych medalistek.

Obrończynie srebrnego medalu Mistrzostw Polski zainaugurowały ten sezon bez swojego kapitana Anny Barańskiej. Zawodniczka ma problemy z gardłem, a że w BKS-ie na brak klasowych siatkarek nie narzekają, postanowiono naszej reprezentantce dać odpocząć. Jednak jak na kapitana przystało Anna Barańska swych koleżanek nie opuściła i dopingowała je z trybun.

Pierwszy punkt nowego sezonu w Bielsku po ataku zdobyła siatkarka Stali Mielec Magdalena Piątek. Do pierwszej przerwy technicznej mecz był wyrównany. Po przerwie zagrywała Anna Kaczmar i rozstrzygnęła pierwszego seta, bowiem w tym czasie bielszczanki odskoczyły na 13:7 i do końca tej partii już tylko powiększały swoją przewagę. Przy stanie 17:10 dla Aluprofu Igor Prielożny dokonał zmiany podwójnej. Na parkiet weszły Skorupa i Okuniewska. Ta druga była bardzo aktywna i jest na początku sezonu w bardzo dobrej formie. Set zakończył się wygraną BKS-u 25:12.

Druga partia wyrównana była o jedna przerwę techniczną dłużej, bo bielszczanki wyraźną przewagę zaczęły osiągać dopiero od stanu 17:16. W tym okresie bardzo dobrze w ekipie Rafała Prusa prezentowała się rozgrywająca Dorota Wilk, która przy dobrym przyjęciu swoich koleżanek potrafiła tak rozegrać piłkę, że atakujące nie miały problemu z atakami. Końcówka seta to jednak popis gospodyń a w szczególności Eleonory Dziękiewicz, która zdobyła trzy z czterech ostatnich punktów swojej drużyny. Bardzo aktywne były również Helena Horka i Dorota Świeniewicz. Partia zakończyła się wygraną Aluprofu do 17.

Kolejny set charakteryzował się seryjnym zdobywaniem punktów przez jedną z ekip. Najpierw BKS wyszedł na prowadzenie 7:2. Następnie mielczanki objęły prowadzenie 10:8 a to głównie za sprawą kapitalnie w tym okresie serwującej Doroty Ściurki. Jednak na drugą przerwę techniczną to podopieczne Igora Prielożnego zeszły z prowadzeniem 16:12. Największa w tym zasługa Heleny Horki i jej skutecznych ataków. Wicemistrzynie Polski tego prowadzenia nie oddały już do końca, a tego seta jak i cały mecz zakończyła Dorota Świeniewicz asem serwisowym, wieńcząc w ten sposób swój bardzo dobry występ.

Aluprof BKS Bielsko-Biała – Stal Mielec 3:0

(25:12, 25:17, 25:20)

Aluprof BKS: Dziękiewicz (10), Horka (12), Sawicka (libero), Studzienna (7), Kaczmar (4), Bamber (6), Świeniewicz (12) oraz Ciaszkiewicz (1), Okuniewska (4) i Skorupa
Stal: Mieszała, Piątek (7), D. Wilk (2), Wojcieska (7), Ściurka (7), A. Wilk (4), Durajczyk (libero) oraz Kwiatkowska (4), Łukaszewska (1), Ordak i Niedźwiecka (3)