Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PlusLiga Kobiet: Szybkie zwycięstwo pilanek

PlusLiga Kobiet: Szybkie zwycięstwo pilanek

fot. archiwum

Brązowe medalistki ubiegłorocznych mistrzostw Polski Farmutil Piła pokonały ósmy zespół ubiegłego sezonu Gedanię Żukowo w trzech partiach. W żadnej z nich gedanistki nie były w stanie nawiązać wyrównanej walki z gospodyniami spotkania.

Tylko na początku meczu gedanistki zaskoczyły faworyzowane pilanki.  Drużyna  gości zagrała bardzo ambitnie zwłaszcza w obronie. Dzięki temu udało się podbijać ataki rywalek i wyprowadzać kontry. Tym samym zapachniało niespodzianką, gdyż pierwsza przerwa techniczna zastała drużyny przy prowadzeniu Gedanii 8:4.

Minuta poza parkietem zupełnie rozkleiła przyjezdne. Po powrocie do gry pilanki zdobyły osiem punktów z rzędu, a już do końca oddały tylko dwa oczka! – W przyjęciu zagrywki zdarzyło nam się z 10 błędów. Dziewczyny nie potrafiły sobie poradzić z serwisami Klaudii Kaczorowskiej i Agnieszki Kosmatki. Nic nie pomagały zmiany, choć już w pierwszym secie zagrały wszystkie nasze zawodniczki – relacjonuje Grzegorz Wróbel, szkoleniowiec Gedanii.

Roszad w składzie nie brakowało także w dwóch następnych setach, ale nie przynosiły one obrazu gry. Te partie rozstrzygały się również między pierwszą a drugą przerwą techniczną. W drugiej części gry z 4:8 zrobiło się 7:16, a w trzeciej z 5:8 gedanistki pozwoliły uciec rywalkom na 8:16. Cały czas szwankowało przyjęcie zagrywki. Jak wynika ze statystyk średnio zaledwie co piąty serwis był poprawnie przyjmowany przez drużynę z Pomorza!Może to był efekt specyficznej hali w Piły. Na pewno też dobrej taktyki rywalek. Najpierw pilanki zagrywały pod linię końcową, na dziewiąty metr, by potem przejść do skrótów – przyznaje trener Gedanii.

Farmutil Piła – Gedania Żukowo 3:0
(25:10, 25:15, 25:17)

Składy zespołów:

PTPS: Kasprów (7), Kosmatka (5), Tokarska (10), Wellna-Konieczna (8), Kaczorowska (12), Wojtowicz (7), Maj (libero) oraz Matyjaszek (1), Martałek (2,) Paszek i Szczygielska (1)

Gedania: Pasznik (1), Sachmacińska (4), Szymańska (11), Lizińczyk (4), Plebanek (1), Łozowska (2), Siwka (libero) oraz Jeromin (3), Łysiak, Kocemba i  Kurnikowska (1)

Zobacz również:
Wyniki 1. kolejki i tabela PlusLigi Kobiet

źródło: energa-gedania.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved