Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Jadar bez szans w Kędzierzynie-Koźlu

PlusLiga: Jadar bez szans w Kędzierzynie-Koźlu

x - [stare] ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Nadal siatkarzom Jadaru Radom nie udało się zwyciężyć choć w jednej partii. Prowadzona przez Krzysztofa Stelmacha ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w dzisiejszym spotkaniu pokonała w trzech szybkich setach ekipę Jadaru Radom. To drugie zwycięstwo kędzierzynian w trzech odsłonach.

"Godzina z prysznicem" tak można najkrócej podsumować pierwsze rozegrane na wyjeździe spotkanie siatkarzy Jadaru Radom, mecz bowiem trwał zaledwie 68 minut. W pierwszej szóstce Jadaru wystąpił tym razem na rozegraniu Jarosław Macionczyk. Zaskoczeniem mogło być także wystawienie Hernandeza, który za niesportowe zachowanie miał zostać odsunięty od pierwszej szóstki. ZAKSA zaczęła to spotkanie od mocnego uderzenia szybko zdobywając trzypunktowe prowadzenie. Na pierwszą przerwę techniczną gospodarze schodzili z czteropunktowym prowadzeniem. Radomianie nie mogli poradzić sobie ze świetnie spisującym się dzisiaj Mistrzem Europy – Michałem Ruciakiem. W ataku wtórował mu także Jakub Jarosz. Set zakończył się przy stanie 25:16 dla gospodarzy. Sytuacja niewiele poprawiła się w drugim secie. Radomianie starali się "trzymać krok za ZAKSĄ", jednak przy wyniku 10:7, podopieczni Krzysztofa Stelmacha zdecydowanie zaczęli uciekać siatkarzom Jadaru Radom. Na drugiej przerwie technicznej, przyjezdni przegrywali już 10:16. Takiego prowadzenia Kędzierzynianie nie dali już sobie odebrać i pewnie doprowadzili drugą odsłonę do końca.

Początek trzeciej partii mógł wskazywać na to, ze radomianie jeszcze powalczą w tym meczu. Na pierwszą przerwę techniczną zespół Jana Sucha przegrywał tylko dwoma punktami. Kędzierzynianie szybko jednak potwierdzili swoją wyższość nad zespołem gości i po pierwszej przerwie technicznej szybko "odskoczyli" Jadarowi. Bardzo dobre przyjęcie zagrywki, mocny serwis pozwolił ZAKSIE na doprowadzenie i tego seta do końca i tym samym zakończenie meczu w trzech setach.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jadar Radom 3:0

(25:16, 25:17, 25:20)

Autor: Paulina Stańczyk