Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Zatorski: Liczyła się tylko walka

Paweł Zatorski: Liczyła się tylko walka

x - [stare] Paweł Zatorski

Akademicy z Częstochowy dzięki zwycięstwu nad Politechniką Warszawską po 3. kolejkach, do dzisiejszego popołudnia byli liderem PlusLigi. - Bardzo się z tego cieszymy, chociaż muszę przyznać, że w meczu z Politechniką nie pokazaliśmy tego, na co nas stać - mówił częstochowski libero, Paweł Zatorski.

Dlaczego? Okazuje się, że podopieczni Grzegorza Wagnera przed meczem w stolicy mieli drobne problemy zdrowotne. – Dopadło mnie małe przeziębienie, które sięgnęło również kilku moich kolegów, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że pojawiają się pierwsze bóle, pierwsze kontuzje. Ale to normalne i wliczone jest w nasz zawód – wyjaśnia zawodnik, który nie krył radości, że mimo przegranej w dwóch pierwszych setach, częstochowianie zdołali się podnieść i wygrać 3:2. – Potrafiliśmy się przełamać i doprowadzić do tie-breaka, a następnie, mając zagwarantowany jeden punkt, odnieśliśmy jeszcze zwycięstwo.

Przełom w zespole akademików spod Jasnej Góry nastąpił w trzecim secie. – Myślę, że pomimo głośnej muzyki wszyscy na hali Arena Ursynów słyszeli głosy dochodzące z naszej ławki. Widzieli ruchy, ostre gesty. To nas pobudziło, zaczęliśmy lepiej przyjmować i co ważne poprawiliśmy swoją zagrywkę, podejmując ryzyko w tym elemencie. To dzięki temu udało się nam wygrać w tym spotkaniu – uważa Paweł Zatorski.

Jeszcze przed meczem w Warszawie, media określiły to spotkanie jako pojedynek z podtekstami. Na ławce trenerskiej AZS-u Politechniki Warszawskiej zasiadł były trener częstochowian, Radosław Panas.Na boisku w ten sposób nie myśleliśmy. Bardzo dobrze wspominamy naszego poprzedniego trenera, również bardzo dobrze współpracuje się nam z obecnym szkoleniowcem, Grzegorzem Wagnerem. Na pewno nie graliśmy, aby zrobić krzywdę trenerowi Panasowi. Liczyła się tylko walka i wygrana z przeciwnikiem.