Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Rusek: Będziemy grali lepiej

Paweł Rusek: Będziemy grali lepiej

Paweł Rusek

Rywalizacja ekip Jastrzębskiego Węgla i PGE Skry Bełchatów tradycyjnie już dostarczyła wielu emocji. Wprawdzie komplet punktów z Jastrzębia wywieźli goście, ale obie drużyny stworzyły ciekawe sportowe widowisko.

„Strefa Siatkówki" rozmawiała po spotkaniu z Pawłem Ruskiem, libero Jastrzębskiego Węgla. Popularny „Rufio" nie tylko docenił klasę rywali, ale także w bardzo ciepłych słowach wypowiedział się o powracającym na siatkarskie areny atakującym Skry, Mariuszu Wlazłym.

W pierwszym secie po dramatycznej końcówce wygraliście 35:33, praktycznie do połowy trzeciej partii mieliście wydawałoby się bezpieczne, kilkupunktowe prowadzenie, jednak nie udało się wam wygrać ani w tym secie, ani w całym spotkaniu…

Paweł Rusek:Przegraliśmy wygranego seta w i się wszystko obróciło… Co mogę powiedzieć o meczu? Myślę, że przede wszystkim był to przyjemny mecz dla oka, dużo obron, dużo walki, dużo takich zaciętych akcji i to jest bardzo fajne. Niestety ten nasz mecz przypominał trochę ten z Radomiem. Tym razem my wygrywaliśmy cały czas, do końcówki, a w końcówce Bełchatów powracał. Odwrotnie zagraliśmy w Radomiu. Nasi przeciwnicy pokazali dziś naprawdę klasę i zasłużyli na wygraną.

W dzisiejszym spotkaniu na parkiecie pojawił się Mariusz Wlazły. Jak oceniasz jego powrót na parkiet?

Spokojnie. Wiadomo, że przeszedł ciężki zabieg, tak że on powolutku wraca.. Ja mu gratuluję, na pewno nikomu nie życzę takiej kontuzji. Cieszę się, że już wychodzi na parkiet, bo myślę, że jest potrzebny i klubowi, i reprezentacji.

Jak oceniasz grę nowych zawodników w waszej drużynie? Wygląda na to, że w niektórych akcjach Paweł Abramow stał się takim spoiwem w waszej grze…

– Dobrze go pani nazwała (śmiech). Ja bym go nazwał taką ekscelencją u nas na boisku. Uważam, że nowi koledzy są bardzo dobrymi zawodnikami, tak że będziemy się docierać. Na pewno jeszcze będziemy grali lepiej.

Czyli jest szansa na to, że w tym sezonie Skra zostanie pokonana przez Jastrzębski Węgiel?