Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Od Muszyny do Żukowa – pieniądze w PlusLidze Kobiet

Od Muszyny do Żukowa – pieniądze w PlusLidze Kobiet

fot. archiwum

Krezusi PlusLigi Kobiet dysponują budżetami przekraczającymi pięć milionów złotych. W czołówce są nadal Muszynianka i Bielsko-Biała, do których stara się dołączyć Dąbrowa Górnicza. Na przeciwnym biegunie są kluby z trudem zbierające po kilkaset tysięcy.

Najbogatszy jest najmniejszy ośrodek w siatkarskiej elicie. W 5-tysięcznej Muszynie do Muszynianki i Fakro doszedł w wakacje trzeci sponsor – Bank BPS. – Złośliwi twierdzą, żemy nic nie robimy, tylko odbieramy telefony i podajemy numer konta, na który trzeba przelać pieniądze – śmieje się Bogdan Serwiński, prezes i trener mistrzyń Polski. Niektórzy szacują roczny budżet tego klubu nawet na 7 milionów złotych. – Tyle nie mamy. Z takim budżetem można wygrać Ligę Mistrzów – dodaje Serwiński.

Od lat nie tylko w sportowej, ale i finansowej czołówce ligi znajduje się Bielsko. – Współpracujemy z kilkudziesięcioma sponsorami i prowadzimy działalność gospodarczą. Z tego utrzymujemy siatkarki oraz… III-ligowych piłkarzy -mówi dyrektor Stali Ryszard Borliczek. Klub wspierają głównie Aluprof oraz Fiat. – Cały czas pracujemy i uzupełniamy budżet – zapewnia Borliczek. – Niekiedy zawodniczki wracają do nas nawet po latach, a to dowodzi, że dobrze nas wspominają – dodaje dyrektor klubu, którego siatkarski budżet szacuje się na około 5 mln zł.

Trzecią siłę w kraju nieoczekiwanie wyrosła Dąbrowa Górnicza. Było to możliwe dzięki dołączeniu do grupy sponsorów firmy ENION Energia. Magnesem była z pewnością perspektywa gry w Lidze Mistrzyń.Po wycofaniu się Farmutilu z finansowej elity ligi odpadła Piła. – Ja nie zaglądam innym do kieszeni i nie lubię, jak mnie ktoś zagląda – mówi szef klubu Radosław Ciemięga.

Budżety Plusligi Kobiet
Muszynianka 5,5 mln
BKS Aluprof 4,5 mln
MKS DąbrowaG. 3 mln
Budowlani 2,5 mln
Centrostal 2,5 mln
PTPS Piła 2,3 mln
STAL Mielec 1,5 mln
Gwardia 1,5 mln
AZS Białystok 1 mln
Gedania Żukowo 0,9 mln

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved