Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Nowy lider – Burza Wrocław

II liga: Nowy lider – Burza Wrocław

ligi polskie - II liga

W szóstej kolejce drugiej ligi mężczyzn gr. 2 Burza bez straty seta pokonała Czarnych Rząśnia. Wrocławianie wykorzystali porażkę Sudetów ze Skrą II Bełchatów i wskoczyli na fotel lidera. To szóste zwycięstwo wrocławian w sezonie.

Siatkarze z Rząśni nie zaczęli najlepiej, od początku mieli problemy z przyjęciem zagrywki przeciwników. Wrocławianie zdobyli dwupunktową przewagę (3:1). Jednak kilka chwil później prowadzenie objęli goście. Po asie serwisowym Błażeja Kuny było 5:4. Gra toczyła się punkt za punkt. Ósmy punkt Czarni zdobyli po kiwce rozgrywającego, Patryka Spychały. Jednak kolejne dwie akcje wygrali miejscowi, skutecznie atakowali Wojciech Szczurowski i Paweł Grzywacz. Kuna zdobył punkt ze środka, Szczurowski został zablokowany przez Krymarysa i Kunę i ponownie goście wysunęli się na nieznaczne prowadzenie. Gdy Burza wyszła na 3 punkty przewagi (15:12) trener Dariusz Parkitny poprosił o czas. Przerwa na niewiele się zdała, ponieważ Adama Łukasika zatrzymali Janczak i Szabelski. Przy stanie 18:14 dla wrocławian trener Czarnych przeprowadził podwójną zmianę za Spychałę i Sadeckiego weszli Zychla i Brożyniak. Początkowo roszady nie przyniosły poprawy gry. Burza prowadziła już 24:19. Punkty Zychli i Łukasika zmusiły do wzięcia czasu przez trenera Dominika Fristera (24:22). Po przerwie skutecznym atakiem popisał się Paweł Szabelski.

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia Rząśni 3:0. Zychla z Kuną popisali się dwoma efektownymi blokami. Po długiej wymianie pełnej obron i walki na siatce wygrali gospodarze. Mimo, że Janczak posłał piłkę na aut, sędziowie dopatrzyli się dotknięcia siatki u zawodnika z Rząśni. To chyba była kluczowa akcja meczu. Od tego momentu wiatr w żagle złapali miejscowi. Janczak i Szczurowski mocno serwowali, szwankowało przyjęcie Czarnych. Wrocławianie z każdą chwilą powiększali swoją przewagę. Na koniec partii Sadecki został zablokowany przez Szczurowskiego i Grzywacza (25:18).

Trzecia i jak się później okazało ostatnia odsłona tego spotkania rozpoczęła się od prowadzenia gości. Dobrze na ataku spisywał się Tomasz Zychla. Jednak Czarni długo nie cieszyli się prowadzeniem, gdy przez blok Łukasika i Strzały przedarł się Janczak (6:5 dla Burzy). Od tego momentu wrocławianie zwiększali swoją przewagę. Na swoim koncie asy serwisowe zapisali Grzywacz i Szczurowski (15:10). Zawodnicy zbliżyli się na jeden punkt do Burzy (18:17) po bloku Krymarysa i Skolimowskiego na Szczurowskim. Jednak chwilę później Szczurowski posłał asa, Zycha trafił w taśmę i wrocławianie wygrali szóste spotkanie z rzędu. Porażka Sudetów w Bełchatowie sprawiła, że Burza awansowała na pozycję lidera gr. 2 II ligi mężczyzn.

Burza Wrocław-Czarni Rząśnia 3:0
(25:22, 25:18, 25:21)

Burza: Janczak, Dutkiewicz, Szabelski, Deszcz, Szczurowski, Grzywacz, Mikułka (libero) oraz Nieboj, Karpiewski i Łyczywek

Czarni: Łukasik, Krymarys, Spychała, Kuna, Sadecki, Strzała, Mikołajczyk (libero) oraz Brożyniak, Zychla, Skolimowski i Szymański