Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga mężczyzn: Joker liderem

I liga mężczyzn: Joker liderem

x - [stare] Joker Piła

Znakomicie radzą sobie siatkarze Jokera Piła. Beniaminek odniósł trzecie kolejne zwycięstwo, tym razem pokonując na własnym parkiecie Pronar Hajnówka 3:0. Tym samym przynajmniej do soboty pilanie mogą cieszyć się z pozycji lidera rozgrywek.

Suchy rezultat nie oddaje jednak dość zaciętego przebiegu piątkowego spotkania. Pierwszy i drugi set przyniosły bowiem sporo emocji i rozstrzygnęły się dopiero po dramatycznych końcówkach. Inna sprawa, że to sami zawodnicy z Piły fundowali sobie te "dreszczowce".

W inauguracyjnej partii gospodarze prowadzili już 24:17, by… przegrać siedem kolejnych wymian! Blok Pronaru zatrzymywał ataki siatkarzy Jokera, a brane przez trenera Dembończyka przerwy nie zmieniały obrazu wydarzeń na parkiecie. Na szczęście przebudzenie jednak w końcu przyszło i pilanie mogli się cieszyć z wygrania pierwszego seta.

Nerwów nie zabrakło także na finiszu następnej odsłony. Tym razem to goście prowadzili 22:19, by stracić pięć punktów z rzędu. Zawodnicy z Hajnówki mieli wówczas sporo pretensji do arbitrów, między innymi za odgwizdanie problematycznej piłki "niesionej". Sędziowskich decyzji jednak nie byli w stanie zmienić. Wydarzenia te na tyle zdeprymowały siatkarzy Pronaru, że w trzeciej odsłonie byli już tłem dla gospodarzy.

Joker Piła – Pronar Hajnówka 3:0
(26:24, 25:23, 25:14)

Joker: M.Lach, P.Lach, Zbierski, Jurkojć, Kaczorowski, Polański, Sufa (libero) oraz Chwastyniak, Marciniak i Jasiński.

Pronar: Zrajkowski, Staniewski, Sacharewicz, Wójcik, Żyliński, Guindo, Saczko (libero) oraz Poinc i Skup.