Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Beniaminek podejmuje mistrzynie Polski

Beniaminek podejmuje mistrzynie Polski

fot. archiwum

Tradycyjnie już w pierwszej kolejce beniaminek podejmuje Mistrza Polski: Bank BPS Muszyniankę Fakro Muszynę. W tym roku ten zaszczyt przypadł siatkarkom Organiki Budowlani Łódź. Mistrzynie Polski  czeka jednak niełatwe zadanie.

Mimo że łodzianki dopiero rozpoczynają swoje występy w najwyższej klasie rozgrywkowej, to w swoim składzie posiadają wiele zawodniczek, które już swoje pierwsze występy w ekstraklasie mają już dawno za sobą. Drogą do zwycięstwa na pewno będzie opanowanie nerwów i dobra zagrywka, która utrudni atak przeciwniczkom. W Muszynie specjalistek od przyjęcia zagrywki nie brakuje, wymieńmy tu choćby Joannę Mirek, Elżbietę Skowrońską czy też niedawne brązowe medalistki mistrzostw Europy: Olę Jagieło, Mariolę Zenik czy Annę Witczak. Ale czy tak naprawdę łodzianki bardzo ustępują mineralnym w tym elemencie? Takie nazwiska jak Teixeria czy Niemczyk powinny gwarantować zabezpieczenie dobrego odbioru i dać możliwość rozgrywającym Organiki skutecznego i szybkiego rozegrania.

Środek mineralnych to kolejne medalistki: Dorota Pykosz i Agnieszka Bednarek-Kasza, wspomagane byłą reprezentantką kraju Sylwią Pycią. Łódzcy działacze jednak na tej pozycji także wzmocnili drużynę i do Julii Szelukhiny dołączyła bardzo dobrze prezentująca się Dominika Koczorowska.

Na rozegraniu ewidentna przewaga Muszynianek, stały duet Bełcik- Śrutowska nie raz już pokazał że gdy jedna ma słabszy dzień, to druga wchodzi i zastępuje koleżankę. Nie będzie to łatwy mecz dla łodzianek mimo tak doświadczonych zawodniczek: pierwszy mecz, z takim zespołem i na dodatek we własnej hali. Z jednej strony doping kibiców może pomóc, a z drugiej może usztywnić zawodniczki.Jak będzie tym razem? Czy zawodniczki Organiki wytrzymają ciśnienie i podejmą równą walkę z Muszynianką? Mistrzynie miały mało czasu na zgranie, ponieważ aż połowa drużyny przebywała na zgrupowaniach kadry, a na dodatek w tym sezonie do Muszyny doszło kilka nowych zawodniczek. Jednak jeżeli chcą one walczyć o najwyższe cele zarówno w Polsce jak i w Europie, to nie wypada im gubić punktów z beniaminkiem.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved