Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Spacerek bydgoszczan

PlusLiga: Spacerek bydgoszczan

Delecta Bydgoszcz

Delecta Bydgoszcz bez większych problemów pokonała w wyjazdowym pojedynku ekipę AZS UWM Olsztyn 3:0. Było to drugie zwycięstwo podopiecznych Waldemara Wspaniałego w tym sezonie, zaś siatkarze z Warmii i Mazur nie ugrali jeszcze ani jednego seta.

Inauguracyjny mecz w Olsztynie rozpoczął się efektownie. Najpierw na boisko wybiegli byli zawodnicy AZS Olsztyn, a wśród nich nie zabrakło takich osobowości jak Krzysztof Śmigiel, Mariusz Sobczak, czy Jarosław Szalpuk. Po rozegraniu pokazowego meczu na parkiet wybiegli siatkarze Delecty Bydgoszcz i aktualni zawodnicy AZS UWM Olsztyn.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki. Mimo kilkupunktowego prowadzenia podopiecznych Waldemara Wspaniałego gospodarze swoją dobrą grą odrabiali wszystkie straty. Mocna zagrywka Tomasza Józefackiego, szczelny blok Dawida Gunii i Marcelo Hargreaves Da Costa oraz skuteczne kontry spowodowały, że pod koniec pierwszej partii gospodarze prowadzili już 20:19. Niewątpliwie wpływ na to miał również ogłuszający doping olsztyńskich kibiców, którzy wypełnili halę Urania po brzegi. Niestety, dwa błędy w przyjęciu oraz na zagrywce szybko zniwelowały wszelkie starania graczy AZS. Bydgoszczanie zdobywali punkt za punkt i pierwszego seta wygrali 25:21.

Drugi set rozpoczął się nerwową grą z obu stron. Olsztynianie ponownie mieli problemy z przyjęciem zagrywki rywala, natomiast bydgoszczanie z utrzymaniem na dłuższy czas swojego punktowego prowadzenia. Akademicy szczelnym blokiem znakomicie odrabiali wszelkie straty w przyjęciu. Na tablicy wyników stan zmieniał się jak w kalejdoskopie. Po pierwszej przerwie technicznej, na której Delecta prowadziła 8:4, gra olsztynian pogarszała się z punktu na punkt. Błędy w przyjęciu oraz na zagrywce, a także brak skuteczności ataków Tomasza Józefackiego spowodowały, że akademicy przegrywali już 8:16. Po drugiej przerwie technicznej walka nieco się ożywiła dzięki zmianom jakie dokonał trener Mariusz Sordyl. Jednak Delecta Bydgoszcz nie pozwoliła na wyrwanie swojego wysokiego zwycięstwa. Drugi set również padł łupem siatkarzy Waldemara Wspaniałego 25:18.

Kolejna odsłona meczu nie różniła się od dwóch poprzednich. Bydgoszczanie szybko wyszli na prowadzenie 8:4, a olsztynianie nadal mieli problemy w przyjęciu i w obronie. Obraz gry zmienił się nieco przed drugą przerwą techniczną. Skuteczne bloki Marcelo Hargreaves oraz asy serwisowe Pawła Siezieniewskiego spowodowały, że akademicy odrobili trzy punkty straty i na tablicy wyników widniał już tylko stan 15:13 dla Delecty Bydgoszcz. Gra na boisku się wyrównała i walka toczyła się punkt za punkt. Niestety bydgoszczanom pozostały dwa punkty przewagi, które starczyły, by wygrać ostatniego seta i cały mecz 3:0.

MVP spotkania został Grzegorz Szymański.

AZS UWM Olsztyn – Delecta Bydgoszcz 0:3
(21:25, 18:25, 22:25)

AZS UWM Olsztyn: Tomasz Józefacki, Paweł Siezieniewski, Jakub Oczko, Marcelo Hargreaves Da Costa, Paulo Anchieta Veloso Pinto, Tomasz Kowalczyk, Krzysztof Andrzejewski (libero) oraz Tomasz Tomczyk, Maciej Kusaj, Wojciech Winnik.

Delecta Bydgoszcz: Grzegorz Szymański, Paweł Woicki, Michal Cerven, Martin Sopko, Stanisław Pieczonka, Wojciech Jurkiewicz, Michał Dębiec (libero) oraz Dawid Konarski, Piotr Lipiński, Wojciech Serafin.