Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PlusLiga Kobiet: W Bielsku o pierwsze punkty

PlusLiga Kobiet: W Bielsku o pierwsze punkty

fot. archiwum

Wicemistrzynie kraju siatkarki Aluprofu Bielsko-Biała w pierwszym spotkaniu nowego sezonu spotkają się z drużyną Stali Mielec. Nowy sezon to zawsze pewne niewiadome a nie ma to jak dobrze zacząć. Niestety wygra tylko jeden - lepszy.

Dla podopiecznych Igora Prielożnego sezon zapowiada się trudniejszy niż poprzedni. A to za sprawą udziału bielszczanek w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Zanim to jednak nastąpi BKS musi rozgrywać mecze w PlusLidze i na porażki pozwolić sobie nie może, bo wiadomo, że przed play-offami każdy punkt jest ważny, aby zająć jak najlepsze miejsce. Z tym jednak nie powinno być problemu, bo drużyna Aluprofu zdaje się być co najmniej tak silna, jak w poprzednim sezonie. Zaszły tylko minimalne zmiany jeśli chodzi o skład personalny, a to z pewnością będzie miało wpływ na zgranie zespołu. Z klubu po dziewięciu latach gry odeszła Katarzyna Gajgał, a po wielu latach spędzonych za granicą, ponownie w BKS-ie zagra wielokrotna reprezentantka naszego kraju, dwukrotna Mistrzyni Europy, wybrana najlepszą zawodniczką Europy w 2005 roku, Dorota Świeniewicz. Takie roszady w ekipie z Bielska spowodowały przesunięcie Bereniki Okuniewskiej z pozycji atakującej na pozycję środkowej bloku. Obserwując niedawno ostatni sparing tej drużyny wydaje się, że to może przynieść ogromne korzyści i siatkarce i zespołowi.

Rywalem bielszczanek w meczu o pierwsze punkty w tym sezonie będzie ekipa Stali Mielec. W poprzednich rozgrywkach mielczanki wygranymi barażami z Calisią Kalisz, uratowały się przed spadkiem. Jednak drużyna Stali wzmocniła nieco swój skład i to właśnie kosztem Calisii Bowiem Kalisz na Mielec zamieniły Anita Chojnacka i Sylwia Wojcieska. Wzmocnienie nadeszło również z drużyny robiącej pod koniec poprzedniego sezonu ogromną furorę a mianowicie Gedanii Żukowo, a to za sprawą Agaty Durajczyk. Czy to jednak wystarczy na zespół Igora Prielożnego?Postaramy się zagrać najlepsze spotkanie z wszystkich, które do tej pory rozegraliśmy. A było kilka bardzo dobrych setów w naszym wykonaniu. Jeśli by się to udało w Bielsku to stać nas na nawiązanie walki z BKS-em. Ale rywalki to bardzo dobra drużyna i gdy zagra na 70% swoich możliwości to pokona większość ekip z PlusLigi Kobiet. Dlatego my musimy zagrać na 100% swoich możliwości i jeszcze liczyć na słabszy dzień przeciwniczek – mówi trener Stali Mielec Rafał Prus. Jak wiemy to będzie jego debiut w roli I trenera tej drużyny w spotkaniu o stawkę. Czy ma tremę? – Myślę, że przed każdym jakimś inauguracyjnym wydarzeniem pojawia się dodatkowa adrenalina, ale wydaje mi się, że jest to zjawisko pozytywne. Jednak jak spaść to z wysokiego konia i myślę, że drużyna Bielska szybko zweryfikuje nasze braki. My postaramy się zaprezentować z jak najlepszej strony – kontynuuje sam zainteresowany. Goście w Bielsku pojawią się już w piątek wieczorem a na 20.00 przewidują lekki rozruch.

Tak więc sezon 2009/2010 w Bielsku czas zacząć. Pierwszy mecz pomiędzy Aluprofem Bielsko-Biała a Stalą Mielec rozpocznie się w sobotę 24 października o godzinie 18.00 przy ul. Rychlińskiego 19.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved