Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PlusLiga Kobiet: Centrostal podejmuje AZS Białystok

PlusLiga Kobiet: Centrostal podejmuje AZS Białystok

fot. archiwum

W sobotę o godzinie 18:00 w Łuczniczce kolejny sezon PlusLigi Kobiet zainaugurują siatkarki Centrostalu Bydgoszcz. Ich rywalem będzie drużyna Pronaru Zeto Astwa AZS Białystok, którą poprowadzi nowy szkoleniowiec - Wiesław Czaja.

Sobotnie spotkanie zapowiadane jest jako konfrontacja czwartej z ósmą drużyną poprzedniego sezonu. Faworytkami tego pojedynku są niewątpliwie podopieczne trenera Piotra Makowskiego, które, w przeciwieństwie do swoich rywalek, nie mają tylu problemów kadrowych. Co prawda w zespole nie doszło do jakichś spektakularnych transferów, ale trzon drużyny nadal pozostał bez zmian. Ponadto szeregi Centrostalu zasiliły Patrycja Polak, Sylwia Pelc oraz Alicja Leszczyńska. Poza tym z Pałacu II WSG do pierwszego zespołu trafiła Agata Skiba. Nie ma co ukrywać, iż wyniki meczów przedsezonowych nie napawają optymizmem. Większość z nich ekipa z Bydgoszczy przegrała, nie przypominając w niczym drużyny z poprzednich rozgrywek. Z całą pewnością najjaśniej świecącą gwiazdą Centrostalu na chwilę obecną jest jego trener – Piotr Makowski.

Z problemami niestety borykają się akademiczki z Białegostoku. Wygląda na to, że zawirowania związane z posadą pierwszego szkoleniowca dobiegły końca. Pierwotnie ekipę z Podlasia miał poprowadzić Alojzy Świderek, jednak plany te spaliły na panewce. Później stery w klubie przejął Albin Mojsa, który nie potrafił znaleźć wspólnego języka z zawodniczkami. Przed kilkoma dniami siatkarskie środowisko obiegła informacja, iż pierwszym szkoleniowcem został Wiesław Czaj a i to on poprowadzi AZS w najbliższym meczu z Centrostalem. To jednak nie koniec kłopotów białostoczanek. Od dłuższego czasu zespół trapiony jest plagą kontuzji i to jak na razie przyprawia o ból głowy nowego trenera. Kłopoty zdrowotne miały bądź mają nadal kolejno: Katarzyna Wysocka, Magdalena Godos, Katarzyna Kalinowska, Małgorzata Cieśla, Joanna Szeszko, Magdalena Saad oraz Ilona Gierak, czyli niemal cały trzon drużyny. Do tego dochodzi jeszcze nie w pełni przepracowany okres przygotowawczy, w którym akademiczki rozegrały zaledwie kilka spotkań. Obie ekipy miały się spotkać ze sobą w Iławie podczas jednego z turniejów towarzyskich. Miały, bowiem klub z Białegostoku w ostatniej chwili zrezygnował z udziału.

Porażka bydgoszczanek w jutrzejszym pojedynku na pewno będzie uznana za niespodziankę, biorąc pod uwagę problemy zdrowotne zespołu z Podlasia. Jak potoczy się sobotni pojedynek i kto wyjdzie z niego zwycięsko? O tym będzie można się przekonać już jutro o godzinie 18:00.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved